У Києві заборонили виступи пересувних цирків-шапіто з тваринами

Дата публікації
Перегляди
1194
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві заборонили виступи пересувних цирків-шапіто з тваринами

Фото: УНІАН

За проект рішення проголосували 66 депутатів.

Депутати Київради підтримали проект рішення про заборону в столиці гастролей пересувних цирків-шапіто, які використовують у своїх номерах тварин.

Про це повідомляє прес-служба «Об’єднання «Самопоміч» - Київ.

Цирк без тварин: чому громадські активісти продовжують боротьбу

Цирк без тварин: чому громадські активісти продовжують боротьбу

Зазначається, що за проект рішення проголосували 66 депутатів. Депутат столичної «Самопомочі» Олеся Пинзеник, яка є співавтором документа, відзначила, що пересувні цирки-шапіто все частіше піддаються критиці захисників тварин. Зокрема, спеціалісти розкривають факти, коли звірят дресирують з використанням жорстоких методів (їх б’ють, морять голодом тощо).

«Для того, щоб навчити ведмедя танцювати, його ставлять на розпечену металеву поверхню. Щоб не спалити собі лапи, тварині  доводиться переступати з ноги на ногу, рефлекс закріплюється не єдиним таким уроком», - розповіла депутат.

Окрім цього, за її словами, у пересувних цирках-шапіто дикі тварини утримуються в замалих металевих клітках в причепах, без створення умов, що відповідають їхнім біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, чим порушують наказ Міністерства охорони навколишнього природнього середовища України «Про затвердження Порядку та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах».

Нагадаємо, 15 жовтня, у 17 великих містах України – Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові, Миколаєві, Рівному, Ужгороді, Запоріжжі, Маріуполі та інших - відбулися марші за права тварин. Маршами активісти хочуть привернути увагу до частих випадків жорстокого поводження з тваринами. Зокрема, вони вимагають заборонити експлуатацію тварин у цирках і закликають жителів країни відмовитися від натурального хутра. За підсумками акції на Всеукраїнському марші за права тварин підписали меморандум щодо зоозахисту. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1194
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація