У Києві за опалення квартири прийшла платіжка на майже 53 тисячі гривень за один місяць

У Києві за опалення квартири прийшла платіжка на майже 53 тисячі гривень за один місяць

Фото: УНІАН

У "Київтеплоенерго" підтвердили справжність платіжки.

У Києві мешканка будинку №52-В на вулиці Є. Сверстюка на Лівому березі в Києві отримала платіжку за опалення за січень на 52 тис. 932,18 грн. Це – за чотирикімнатну квартиру на 127,3 кв. м.

У "Київтеплоенерго" підтвердили справжність платіжки й повідомили, що, мовляв, розрахунок проведений правильно. Ця квартира залишилася єдиною не обладнаною лічильником тепла в цьому будинку. Решта власників квартир платять за лічильником і за опалення сходових клітин. А всю решту використаного будинком тепла "повісили" на одну квартиру. У "Київтеплоенерго" виправдовуються, що, мовляв, діяли за затвердженими нормативами.

"У 23-поверховому будинку на вулиці Є. Сверстюка, 52-В, зі 177 квартир на початку опалювального сезону лише п'ять квартир лишались без квартирних лічильників опалення. А до початку лютого в будинку залишилась лише одна квартира без взятого на комерційний облік приладу обліку теплоенергії. Мешканці квартир з лічильниками опалення оплачують лише спожите тепло за показаннями своїх лічильників та опалення місць загального користування. А різниця, що утворюється між показаннями загальнобудинкового лічильника та сумарними показаннями усіх індивідуальних, нараховується мешканцям без індивідуального лічильника", - пояснили в "Київтеплоенерго".

Фото: Київтеплоенерго

На підприємстві зазначили, що "нарахування за опалення в будинках, де є технічна можливість встановити квартирні лічильники опалення, здійснюються за методикою, затвердженою законом України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" № 2119-VIII від 22.06.2017 та постановою Кабміну "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" №630 від 21.07.2005".

У "Київтеплоенерго" наголошують, що нарахування відбулося згідно із законодавством.

"Однак з огляду на реалії - суперечить логіці справедливих нарахувань для клієнтів. Одна квартира не повинна й не може оплачувати різницю між будинковим і квартирними лічильниками. І це проблема не лише "Київтеплоенерго" і його клієнтів, така ж ситуація і в інших містах. Причина полягає у недосконалості нормативної бази, зокрема постанови КМУ №630, вимог якої дотримуються теплопостачальники. Методика спричиняє колізію, коли фінансове навантаження за різницю між показниками загальнобудинкового лічильника та індивідуальними приладами обліку й МЗК (місця загального користування) покладається на споживачів без індивідуальних лічильників. Коли у будинку без індивідуальних лічильників лишається 2-4 квартири, суми нарахувань стають шокуючими".

Через "абсурдність ситуації" підприємство звернеться до уряду та профільного міністерства з ініціативою створення альтернативної методики проведення нарахувань.

У "Київтеплоенерго" пообіцяли переглянути перерозподіл спожитого тепла будинком та зробити перерахунок власниці квартири.

Тим часом "Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення.

Декілька міст України уже переглянули тарифи на опалення цієї зими - Гончарук  

Декілька міст України уже переглянули тарифи на опалення цієї зими - Гончарук  

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація