У Києві з’явився монумент Іллі Муромцю з обличчям Вірастюка

Дата публікації
Перегляди
3700
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві з’явився монумент Іллі Муромцю з обличчям Вірастюка

Скульптуру по частинах транспортували до парку, де вона стоятиме.

До столиці доправили монумент Іллі Муромцю вагою у дві тонни. Для зручності транспортування богатиря і його коня роз’єднали, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Виплавили пам’ятник у Вишневому. Автор бронзового силаня Володимир Журавель радить добре роздивитися богатиря, доки його не висадили на височінь. "Обличчя богатиря – позував Василь Ярославович Вірастюк. Тут можна роздивитися – це реконструкція шолома з Чорної могили", - розповів скульптор.

У Києві встановили пам'ятник Іллі Муромцю

У Києві встановили пам'ятник Іллі Муромцю

Транспортувати монумент хотіли рано вранці, аби не створювати перешкод для інтенсивного руху в столиці. Але до години пік завантажити конструкції на платформу не встигли, тому вирішили відкласти поїздку на денний час. Верхню частину Муромця закріпили тросами, коню підклали опору, аби не були пошкоджені копита. В дорогу велетнів нічим не вкрили – скульптуру було видно в усій красі. Супровід не габаритного вантажу взялася забезпечити поліція.

Маршрут пролягав, за можливості, малолюдними вулицями, але й там вистачало охочих пофотографувати незвичайну процесію. Люди не могли зрозуміти, кого саме транспортують, тому цікавилися, чи то, бува, не чергова жертва декомунізації. Від звісток про Іллю Муромця раділи, а пам’ятник називали красивим. Хоча були в богатиря й проблеми ідеологічного характеру: коли проект пам’ятника з’явився в соцмережах, його розкритикували за бороду "московських бояр", та й узагалі обізвали героєм російських билин.

Однак далі розмов протести не пішли. Парк Дружби народів перейменували на Муромець, а після двох годин дороги і сам богатир дістався потрібного місця. Розібраний пам’ятник збиратимуть протягом трьох днів, Іллю з конем підшліфують, підфарбують і закріплять на постаменті з патріотичним написом. "Це київський, український богатир", - підсумовує скульптор Володимир Журавель.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3700
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація