У Києві з-під обсервації втекли понад півсотні українців, які повернулися з-за кордону

У Києві з-під обсервації втекли понад півсотні українців, які повернулися з-за кордону

Фото: Національна гвардія України

Втікачами виявилися пасажири спецрейсу з Катару.

У центрі Києва з-під обсервації у готелі "Козацький" втекли понад 60 громадян, які повернулися з-за кордону.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі "112 каналу".

"Є певні законодавчі неточності. Ми не можемо людей утримувати силоміць. Треба, щоби наші громадяни розуміли важливість власної відповідальності за те, що якщо вони заражені вірусом і заразять когось іще, у такому разі вони будуть піддані кримінальній відповідальності - за 325 ст. Кримінального кодексу", - наголосив він.

За його словами, втікачами виявилися пасажири спецрейсу з Катару, який прибув до столиці днями.

Водночас Геращенко у відповідь на запитання, як людям вдалося піти з готелю, запевнив, що силові дії до них не застосовувалися.

"Кожен, хто вийшов з обсервації самовільно, буде сплачувати штраф - 17 тисяч гривень. Покарання за порушення правил обсервації. Просто деякі громадяни дуже багаті, якщо порівняти з більшістю населення України, можуть собі дозволити сплачувати штрафи за кожен вихід з-під обсервації. За тими, хто втік одного разу, буде контроль постійний. Будуть сплачувати по 17 тисяч за кожен вихід", - додав він.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація