У Києві вулиця Російська перейменована на честь загиблого на Донбасі бійця Юрія Литвинського

У Києві вулиця Російська перейменована на честь загиблого на Донбасі бійця Юрія Литвинського

У Києві вулиця Російська перейменована на честь загиблого на Донбасі бійця Юрія Литвинського

Фото: із соцмереж

Юрій Литвинський брав участь у визволенні Донбасу від російських військ.

Київська міська рада на засіданні у вівторок ухвалила рішення про перейменування вулиці Російської в Дарницькому районі (житловий масив Нова Дарниця) на вулицю Юрія Литвинського. Також прийнято рішення про присвоєння назви новій вулиці в Святошинському районі імені Олеся Бердника.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

"Литвинський Юрій Олексійович - активний учасник Революції Гідності, полковник резерву (посмертно), боєць батальйону оперативного призначення "Донбас" Національної гвардії України, брав участь у визволенні території Донбасу від російських військ. Загинув від кулі російського снайпера", - йдеться у повідомленні.

Сама вулиця з’явилася на початку ХХ століття, коли Нова Дарниця була дачним селищем, під назвою Федоровської. Пізніше була названа на честь Григорія Петровського, під час нацистської окупації носила назву Підлісної. Була названа Російською у 1953 році. Має переважно житлову багатоповерхову забудову різних часів від 1950-х рр. і пізніше.

Де розташована нова вулиця в Святошинському районі, названа на честь Бердника, в КМДА не уточнюють.

"Він є видатним українським письменником-фантастом, автором понад 20 романів і повістей, футурологом, художником, композитором. Член-засновник Української Гельсінської групи, політв'язень радянських таборів. Провідник гуманістичного об'єднання "Українська духовна республіка", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у Києві може з'явитися вулиця Джохара Дудаєва

Повʼязані теми:

Наступна публікація