У Києві встановлять перші дві станції моніторингу повітря

Дата публікації
Перегляди
356
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві встановлять перші дві станції моніторингу повітря

Фото: із соцмереж

У рамках створення системи моніторингу повітря у столиці планується 22 станції за різними адресами.

До кінця року у Києві планують встановити обладнання для моніторингу повітря у двох локаціях – в Дарницькому та Дніпровському районах.

Встановлене обладнання складатиметься з приладів, що вимірюватимуть концентрації різних речовин у атмосфері.

Про це повідомив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий у Facebook.

За інформацією Ялового, прилади будуть розміщені за адресами:

  • вул. Каунаська, 12, Дніпровський район, (на обладнання та обслуговування виділено близько 15,6 мільйона гривень);
  • вул. Декабристів, 1, Дарницький район, (обладнання та послуги коштують 20,5 мільйона гривень).

"У пунктах за різними адресами обладнання буде дещо відрізнятись, однак основна "начинка" приблизно однакова, – розповів Костянтин Яловий. – Це аналізатори для визначення концентрації речовин в атмосферному повітрі (CO, діоксиду сірки, оксидів азоту, зважених часток, формальдегіду, тощо), пробовідбірні пристрої, газові магістралі, системи збору даних, метеорологічні комплекси, а також програмне забезпечення".

Серверна частина системи моніторингу буде розміщена у центрі обробки даних Київради. А інформація з приладів буде доступна онлайн – планується її оприлюднення на сайтах Київради та КМДА (Управління екології та природних ресурсів).

У рамках створення системи моніторингу повітря у Києві планується 22 станції за різними адресами.

"Київ – великий мегаполіс, який щосекунди забруднюється підприємствами, викидами автотранспорту, тощо. Знаючи, які речовини і де викидаються у повітря, муніципалітет зможе здійснювати заходи для очищення атмосфери. Наприклад, обмежувати рух транспорту, проводити полив вулиць чи зобов’язувати підприємства встановлювати додаткові засоби очистки", – пояснив важливість встановлення станцій Яловий.

Нагадаємо, кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського розповіли, де у Києві найзабрудненіше повітря

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
356
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація