У Києві впритул до Олександрівської лікарні планують звести 35-поверхівку: архітектори попереджають про небезпеку

Дата публікації
Перегляди
3927
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві впритул до Олександрівської лікарні планують звести 35-поверхівку: архітектори попереджають про небезпеку

Фото: скриншот з відео

На Печерських пагорбах є ймовірність селевих потоків.

У Києві на вулиці Мечникова, поблизу Олександрівської лікарні, вирішили звести 35-поверхівку. Місцеві жителі Печерських пагорбів та архітектори кажуть, що будувати тут такі споруди небезпечно через можливість селевих потоків, - йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Будівельники рівняють гору і забивають палі між старими будинками. На цьому місці планують побудувати 35-поверхівку.

Активна фаза робіт розпочалася два тижні тому. Наразі будівельники працюють у дві зміни: вирубують дерева і розрівнюють ділянку. "Я не можу відкрити вікна на провітрювання протягом року, бо бурова шумить дуже гучно. Ці струси викликають таке відчуття, як землетрус. Дома шибки трясуться", - каже мешканка будинку навпроти Ольга Малишенко. Кілька разів вона викликала на будмайданчик поліцію, чубилась із тітушками і навіть судилась. "Мешканці знали, що ділянка в оренді під забудову дуже давно. Але ніхто з нас не уявляв. що це можливо. Схил настільки стрімкий, настільки мала ділянка. 20 соток, що це таке для 35-поверхівки", - додає.

Місце небезпечне, каже віцепрезидент спілки архітекторів Георгій Духовничний. Він робив експертизу ділянки і вважає, що через особливості рельєфу і ґрунтові води тут можливі глобальні зсуви ґрунту. 

Кандидат біологічних наук Лариса Бідна разом із сусідами бореться проти цього будівництва. Вона розгледіла на будівельному майданчику біологічні загрози: "Над нами був Кловський монастир. Історично відомо, що там було кладовище. Крім того, у 18 столітті, коли була епідемія чуми, Кловський палац був облаштований як чумний шпиталь. Померлих не мали куди подіти, боялись розповсюдження, тому ховали тут, на кладовищах", - каже вона.

Та передовсім потерпають пацієнти Олександрівської лікарні. Багатоповерхівка буде лише за шість метрів від сьомого корпусу, де розташована нейрохірургія. Утім, адміністрація лікарні проблему не побачила і навіть дозволила будівельній техніці пересуватися територією.

Під час минулого засідання Київради питання будівництва було внесене в зал. Представники всіх фракцій висловилися за заборону будівництва, але депутати його не підтримали. Не голосували семеро із "Європейської солідарності" та четверо з "Єдності".

Автор постанови про скасування депутатка Наталія Манойленко каже, що завтра її проєкт знову ставитимуть на питання денне і знову спробують проголосувати. "Договір оренди вже не діє від третього серпня цього року. Забудова є незаконною. Є рішення ДАБі про припинення робіт, і повністю є всі законні підстави припинити цю забудову. Тим не менш, ми бачимо, що голосів недостатньо", - каже вона.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3927
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація