У Києві власника ”Дачі на Юнкерова” намагаються через суд змусити привести об’єкт до належного стану

У Києві власника ”Дачі на Юнкерова” намагаються через суд змусити привести об’єкт до належного стану

Фото: Вікіпедія

Садибу збудували на початку XX століття, ймовірно, за проєктом архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана.

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає привести до належного стану – "Дачу на Юнкерова". Об’єкт культурної спадщини розташований на вул. Миколи Юнкерова у Пущі-Водиці.

Про це столична прокуратора повідомляє у Facebook.

Зокрема, комерційна структура, яка є власником пам’ятки, не вживає заходів щодо її збереження, попри встановлені чинним законодавством обов’язки.

"Будівля не використовується, перебуває в занедбаному, частково зруйнованому стані. Прибудинкова територія захаращена сміттям", - йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника споруди про зобов’язання привести об’єкт культурної спадщини до належного стану.

Зазначається, що садибу збудували на початку XX століття, ймовірно, за проєктом архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана. За визначенням дослідників, будинок – один із цікаво вирішених зразків дерев’яної дачної забудови. Наказом Міністерства культури України від 15 жовтня 2014 року №869 садибу занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури місцевого значення.

Зазначимо, Київська міська прокуратура у судовому порядку вимагає також від власника пам’ятки архітектури - пивоварного заводу Ріхтера - укласти охоронний договір для її збереження.

Нагадаємо, будівля Гостиного двору потребує термінових протиаварійних робіт.

Повʼязані теми:

Наступна публікація