У Києві власник елітного пентхаусу заборгував пів мільйона гривень за опалення

У Києві власник елітного пентхаусу заборгував пів мільйона гривень за опалення

В подібних випадках навіть рішення суду – не гарантія, що борг буде погашено.

Попереджувати і судитися – це основний механізм боротьби із боржниками за комунальні послуги, хоча цей процес досить тривалий і не завжди результативний. У столиці лише за тепло кияни заборгували понад мільярд гривень, і здебільшого найзлісніші боржники зовсім не бідні люди, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тих, що не платять за жодну з послуг, нині нараховується майже 5%. Головне, що це люди зі статками. Приміром, в елітній висотці найбільший боржник за тепло заборгував за опалення пентхаусу майже пів мільйона гривень. Комунальники пішли до суду, а власник виставив апартаменти на продаж – за понад 2 мільйони доларів. Ще в одній невеличкій квартирі зареєстровано 424 особи, а борг за гарячу воду складає 90 тисяч гривень. Тепловики попередили, що вибиватимуть борги через суд.

Як змусити боржників платити за комунальні послуги – ТСН з’ясовувала

Як змусити боржників платити за комунальні послуги – ТСН з’ясовувала

Інший будинок журналісти знімали шість років тому, як показовий – там придумали, як боротися з боржниками за комунальні послуги. Війну оголосили за допомогю кнопки в ліфті: щоби проїхатися, пасажири мають мати ключ, а боржникам його не дають, тож вони були змушені ходити пішки. Але недовго: після запровадження кнопки було звернення до прокуратури, яка заявила, що не возити мешканців у ліфті – протизаконно.

Чи законно не платити за спожите? Сумлінні сусіди цьому дивуються, бо поряд є люди, які заборгували по 60 тисяч гривень. На боржника ОСББ подало до суду, справу було виграно, виконувати рішення взялася виконавча служба, коли раптом з’ясувалося: в боржників, які, за чутками, мають не одну квартиру в Києві, офіційний дохід – лишень одна пенсія. Із неї й стали списувати невеликий відсоток.

Ходити і вмовляти теж не вихід – напередодні киянин вистрілив із рушниці в сусідів та важко поранив одного з візитерів, які прийшли кликати до його сумління. Комунальники планують добиватися правди через суд, а постачальники послуг готуються об’єднатися і боротися – зокрема, спільно формувати позови, бо найчастіше несумлінні боржники винні одночасно всім службам.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Повʼязані теми:

Наступна публікація