У Києві влаштували народні гуляння з розвагами та торгівлею заради порятунку тяжкопораненого бійця

У Києві влаштували народні гуляння з розвагами та торгівлею заради порятунку тяжкопораненого бійця

Фото: ТСН.ua

Вадима Ушакова було поранено в авдіївській промзоні.

У Києві ветерани, школярі, байкери, реконструктори та небайдужі об'єдналися, щоби допомогти Вадиму Ушакову. Через поранення під час бою на Донбасі він утратив змогу ходити та говорити, заледве вижив. Уже два з половиною роки за нього щодня б'ється дружина. Найперше, чого навчили Вадима лікарі, - знову всміхатися.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Усе змішалося на столичній Оболоні. Народні ансамблі - співають поруч із мотоциклами, байкери - танцюють під народні ансамблі, воїни древні тренуються разом із сучасними, інструктори вчать надавати першу допомогу дошкільнят. Готувати, аби годувати почали ще від шостої ранку.

Усе це свято - заради Вадима Ушакова. Він був десантником, воював на Сході. Його поранило в авдіївській промзоні, він сам дістався до своїх хлопців, потім дійшов до місця евакуації. Але через численні поранення втратив змогу ходити та говорити. Побратими збирали гроші, щоби їхній "Йожик", такий позивний був у Вадима на війні, відновився.

Відтоді минуло два роки. Поруч із ним його кохана Олена. Дружина вчила його знову радіти життю. Сьогодні Олена роздає відвідувачам картоплю. Вона розказує, що Вадим прогресує, хоча й не так швидко, як мріялось.

"Ми можемо пройти з ходунками майже кілометр, якщо раніше він не міг пошевелити пальцями. Може сам піднятися, перебрати руками", - говорить дружина Вадима Ушакова Олена Тимошенко.

У Києві танцювали, їли і розважалися, аби врятувати тяжкопораненого солдата

У Києві танцювали, їли і розважалися, аби врятувати тяжкопораненого солдата

Побратими з 90-го батальйону переконують, хоча саме цей захід для Вадима, але в усій країні тисячі хлопців потребують допомоги. Тому дуже хочуть, щоби їхній приклад наслідували в інших містах.

Вадим сьогодні теж планував бути на святі, але в його лікарні оголосили карантин, тому він поки не знає, скільки людей веселяться, аби він видужав.

Поки ж Олена вгадує його думки по окремих літерах, допомагає йому робити нові кроки і знову всміхатися, не хоче і не збирається перестати любити свого "Йожика".

"Я найбільше його розумію. Кажу, шо все буде добре, будуть діти, свій будинок. Він встає, збирається докупи. І дійсно, все буде добре", - говорить Олена.

Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Наступна публікація