У Києві виявили незаконне будівництво в зоні історичної пам'ятки ІХ-ХІІІ століття

У Києві виявили незаконне будівництво в зоні історичної пам'ятки ІХ-ХІІІ століття

У Києві виявили незаконне будівництво в зоні історичної пам'ятки ІХ-ХІІІ століття

Юрковиця, Київ / Фото: facebook/Андрій Лисенко

Правоохоронці вже арештували земельну ділянку.

У Києві на горі Юрковиця виявили незаконне самовільне будівництво в зоні історичної пам'ятки "Городище і могильник ІХ-ХІІІ ст. на Лисий горі". 

Про це повідомляє речник Генпрокуратури України Андрій Лисенко.

"Досудовим слідством встановлено, що 56-річний киянин з метою самовільного заняття та незаконної приватизації цієї землі, використав підроблене рішення одного з районних судів м. Києва. Згодом, із залученням підставних осіб зареєстрував право власності на будинок, начебто розташований на цій ділянці. Достовірно знаючи, що на вказаній землі житловий будинок відсутній, зловмисник здійснив на спірній ділянці самочинне будівництво", - йдеться у повідомленні.

Лисенко додав, що будівництво велося на вулиці Шмідта, а пам'ятка, у зоні якої воно відбувалося, занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток. 

"За результатами досудового розслідування дії чоловіка кваліфіковано за ч.4 ст. 197-1 (самовільне будівництво споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці в охоронних зонах), ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України (пособництво у підробленні офіційного документа, вчинені за попередньою змовою групою осіб) та ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа)", - зазначили у ГПУ. 

Правоохоронці призупинили процедуру приватизації земельної ділянки, а також наклали на неї арешт. 

Звернення до прокуратури щодо будівництва надіслали члени Об’єднання громадських організацій ВГО “Київське віче”.

Повʼязані теми:

Наступна публікація