У Києві висадили алею на честь донорів, які заповіли свої органи заради порятунку інших людей

Дата публікації
Перегляди
1540
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві висадили алею на честь донорів, які заповіли свої органи заради порятунку інших людей

Фото: ТСН.ua

На донорські пересадки органів чекають близько п’яти тисяч українців.

14 яблунь - 14 урятованих життів. У столичній лікарні швидкої допомоги висадили фруктові дерева, присвячені донорам. Зробили це люди, яким пересадили органи або стовбурові клітини. За кордоном, бо в Україні такі операції нині не роблять.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

7-річний Стас обережно обіймає брата. Вони не бачилися півроку - 17-річний Влад Гутник повернувся з Індії, де йому пересадили донорське серце. На обличчі захисна маска, щоби не підхопити вірус.

"Якщо отримати інфекцію, потім будуть великі ускладнення і важко буде вибратися з цього. Важко буде вижити", - говорить пацієнт із пересадженим серцем Владислав Гутник.

На пересадку хлопець чекав рік. До цього переніс три операції в столичному Інституті Амосова. Першу зробили, коли Влад іще був немовлям. Каже, після того, як отримав чуже серце, нарешті може нормально дихати:

"Тоді я не міг на велосипеді їздити. А нині – вже добре. Можу".

Чиє серце б’ється в ньому – жінки чи чоловіка – не знає. Його мамі лише повідомили - людині, що заповіла свої органи, було 22 роки.

"Саджаю дерево. Дякую донору за те, що я живий!".

У столичній лікарні швидкої допомоги висадили фруктові дерева, присвячені донорам

У столичній лікарні швидкої допомоги висадили фруктові дерева, присвячені донорам

На території лікарні садять 14 яблунь. Одна із садівниць – Анастасія, у Туреччині їй пересадили кістковий мозок незнайомої людини. Каже, було б легше, якби такі операції проводили вдома.

"Бути з чужими людьми, мовою - це сильно важко морально. Дуже хочеться повернутися додому в рідні стіни. Побачити рідних. Поїсти нашої їжі", - каже Анастасія Хохлова-Некрасова, яка живе з пересадженим кістковим мозком.

В Україні вже від наступного року має запрацювати новий закон, який розблокує цю галузь медицини і дасть змогу врятувати сотні пацієнтів. Він дозволить пересадку органів та біоматеріалів від донорів, які ще за життя підписали згоду.

"Слова трансплантація не треба боятися. В усьому світі донорство сприймається, як найвищий прояв людяності. Це метод спасіння людини. Якщо вже нічого інше не допомогає, то беруть і пересаджують від померлої особи до живого реціпієнта і рятують людське життя", - говорить голова ГО "Національний рух за трансплантацію" Юрій Андрієв.

На сьогоднішній день на донорські пересадки органів чекають близько п’яти тисяч українців.

Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1540
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація