У Києві викрили конвертцентр, який "відмивав" понад мільярд гривень на рік

У Києві викрили конвертцентр, який "відмивав" понад мільярд гривень на рік

У Києві викрили конвертцентр, який "відмивав" понад мільярд гривень на рік

Фото: СБУ

Спецслужби зупинили злочинну діяльність.

Служба безпеки України припинила діяльність потужного конвертаційного центру у Києві із загальним обсягом понад 1 мільярд гривень на рік. Про це повідомляє пресслужба спецслужби.

Як виявилося, група зловмисників організувала протиправний бізнес, який діяв від 2017 року.

"Зловмисники на замовлення "клієнтів" здійснювали фінансові операції з використанням низки фіктивних підприємств для незаконного переведення коштів у готівку з метою ухилення від податкового навантаження та виведення грошей у "тіньовий" сектор економіки. Серед замовників протиправних послуг були представники комерційних структур реального сектору економіки Київщини та низка держаних підприємств", - йдеться у повідомленні.

Під час санкціонованих слідчих дій у Києві в офісних приміщеннях, автомобілях та за місцем проживання фігурантів справи правоохоронці вилучили понад 130 печаток фіктивних комерційних структур, держпідприємств та більш ніж 4 мільйони готівки в різних валютах у гривневому еквіваленті.

Також виявлено установчі, реєстраційні документи та печатки "офшорних" компаній, які використовували для виведення коштів за кордон, з подальшим псевдоінвестуванням та їх легалізацією через купівлю рухомого і нерухомого майна.

Крім того вилучено комп’ютерну техніку, електронні ключі та носії інформації, що містять фінансово-господарську та бухгалтерську документацію, які стануть доказами у справі.

Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 5 травня повідомлялося, що у Львові правоохоронці "накрили" конвертаційний центр, через який з рахунків підприємств виводились кошти. За попередніми даними, місячний тіньовий обіг вказаного конвертаційного центру складав понад 500 млн грн.

Зловмисники зі зброєю пограбували конвертаційний центр у Києві

Зловмисники зі зброєю пограбували конвертаційний центр у Києві

Повʼязані теми:

Наступна публікація