У Києві викрили ділка, який фіктивно одружував екс-посадовців РФ у розшуку з українками

Дата публікації
Перегляди
931
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві викрили ділка, який фіктивно одружував екс-посадовців РФ у розшуку з українками

Фото: pixabay.com

Киянин таким чином незаконно легалізував зловмисників, і вони могли перетинати кордон.

У Києві повідомили 40-річному місцевому мешканцю про підозру у сприянні незаконній легалізації в Україні п’ятьох осіб, які перебували у міжнародному розшуку.

Про це повідомили у прес-службі столичної прокуратури.

"Громадяни Російської Федерації, які перебували міжнародному розшуку за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, зверталися до вказаного громадянина з метою отримання підроблених документів, які б стали підставою для отримання громадянства України, зокрема, документів про начебто проживання на території України їхніх родичів. Після отримання українського громадянства вказані особи за сприяння підозрюваного укладали фіктивні шлюби з громадянками України. При цьому для пришвидшення процесу реєстрації шлюбу до територіальних відділів РАГСів надавалися підроблені довідки про нібито вагітність цих жінок. У подальшому упродовж місяця шлюб розривався, а розшукувані особи залишалися на прізвищах фіктивних дружин", - розповіли про схему у прокуратурі.

Як зазначається, завдяки цьому розшукуваних росіян неможливо було ідентифікувати, і вони могли вільно перетинати державний кордон.

За даними прокуратури, киянин завдяки своїй схемі сприяв незаконній легалізації в Україні 5 громадян РФ, які перебували у міжнародному розшуку. Серед них екс-начальник управління організації матеріально-технічного забезпечення МВС Російської Федерації, помічник заступника Міністра МВС РФ та інші особи.

Наразі йому інкримінують підроблення документів та незаконне переправлення людей через кордон.

Крім того, під час розслідування з’ясувалося, що до злочинної схеми був причетний працівник структурного підрозділу ДМС України, який сприяв незаконній легалізації розшукуваних осіб.

"Вироком суду посадовця визнано винним за ст.366 та ч.5 ст.27 ст.358 КК України. Матеріали щодо можливої причетності до злочину інших службовців ДМС України виділені в окреме кримінальне провадження", - резюмували у прокуратурі.

Нагадаємо, раніше прикордонники затримали українця, який намагався вивезти до Росії 10 чужих паспортів. Чоловік їхав автобусом до Москви.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
931
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація