У Києві вигадали дієвий спосіб захистити ялинки від зрізання: відео

У Києві вигадали дієвий спосіб захистити ялинки від зрізання: відео

Фото: ТСН.ua

Аби захистити дерева від вандалів, працівники "Зеленбуду" у всьому Києвї їх обробили спеціальним розчином.

Свято наближається. У Києві активізувалися крадії ялинок. Столичні комунальники придумали, як вберегти зелені красуні від вандалів.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Кореспондент ТСН Петро Кузик каже, що сигналізацію не встановили. Але спосіб захистити дерева від зрізання – не менш дієвий. І той, хто принесе додому собі таке дерево – точно пошкодує.

"Зараз у Києві чотири градуси морозу. Удень буде мінус два. Це такий собі середній показник. Температурний рекорд був 1967 року. 22 грудня було 20 морозу. А 1989 року – було 10 тепла. Сьогодні вдень навіть сонце нам покажеться з-за хмар, снігу немає. А вже дев'ять днів до Нового року. Саме слушний момент, аби ставити ялинку. Я зараз у сквері біля метро "Оболонь". Сосни ці тут висадили недавно. Вони молоді і густі. Купити ось такої висоти хвойне дерево, легальне з чіпом можна цього року в Києві за 500 – 1000 грн. А ті, хто не хоче витрачати гроші – у темну пору ялинки просто зрізають у парках, скверах і навіть під вікнами приватних будинків. Щороку року по Києву люди знаходять суцільні обрубки. Таке відбувається у різних містах України", - йдеться у сюжеті.

Аби захистити дерева від вандалів, працівники "Зеленбуду" у всьому Києві їх обробили спеціальним розчином, та повісили попередження. На думку нашого кореспондента, це мало кого зупинить. Але спрацює запах. Тут він майже не відчутний, та найцікавіше починається вдома.

Який ефект має обробка і чи це безпечно, про це розказала головна агрономка "Зелендуду" Юлія Алексійчук.

"Секретів усіх, звичайно, відкривати вам я не буду. Це інцинтецив контактної дії. Це речовина, яка відлякує. Коли підходиш до ялинки, вона неприємно пахне. Коли заносиш у приміщення, вона пахне ще неприємніше. Для людей, для тварин, для хвойних насаджень безпосередньо точно він безпечний", - каже вона.

І тримати вдома таку ялинку просто неможливо. Доводиться виносити надвір. Бо навіть кішки вдома не можуть терпіти такий сморід.

"Скажу про штрафи за зрізання ялинок. Якщо вас зловлять, то заплатите за малу ялинку 520 гривень. А якщо дереву багато років і його висота понад 2,5 - 3 метри, то штраф близько 2,5 тисяч гривень", - підсумував наш кореспондент.

Нагадаємо, цьогоріч українці прикрашають свої оселі до Різдва раніше ніж зазвичай. Психологи кажуть, що карантин, носіння масок та постійний страх захворіти на COVID-19 - через усе це, кажуть психологи, люди намагаються якомога раніше готуватися до свята. У такий спосіб, зокрема, відволікаються і створюють собі святковий настрій, а за допомогою "ковідних" ялинкових іграшок намагаються зробити епідемію менш страшною для сприйняття.

"Людина з давніх давен справлялася з проблемами, символізуючи якісь речі. І людям, які можуть зустрітися зі своїм страхом, легше його долати", - каже психологиня Катерина Ґольдсберґ.

Але забобонним людям психологи такі прикраси купувати і дарувати не радять, навіть заради жарту.

В Києві активізувалися крадії ялинок: як комунальники захищають зелені дерева від вандалів

В Києві активізувалися крадії ялинок: як комунальники захищають зелені дерева від вандалів

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація