У Києві відправили на гастролі "капелу Симона Петлюри"

У Києві відправили на гастролі "капелу Симона Петлюри"

Фото: УНІАН

Музичний колектив отримав почесну та відповідальну місію.

Дежавю на київському вокзалі – рівно  сто років тому  у світове турне звідти  вирушила українська республіканська капела. Напередодні ж на гастролі виїхав аналог музичного колективу, який під час української революції створив Симон Петлюра, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На початку минулого сторіччя, коли ніхто за кордоном не сприймав Україну окремо від Росії, капела показала, що українська культура цілком самобутня, а "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича став головним різдвяним хітом усього світу. Музикою та галасом був просякнутий столичний вокзал і рівно через 100 років після старту турне.

Музика, обійми та старовинний паротяг: на київському вокзалі проводжали капелу у турне

Музика, обійми та старовинний паротяг: на київському вокзалі проводжали капелу у турне

Зовсім юний естрадно-духовий оркестр "Сувенір" та професійний духовий оркестр Збройних сил України проводжали капелу на закордонні гастролі. Раптова злива загнала всіх музикантів у приміщення, де вони виконали знаменитий "Щедрик". Тим часом машиніст готував півсотлітній паротяг до почесного рейсу – в неймовірній спеці прочищав від сажі труби.

Капела під керуванням Олександра Кошиця на початку минулого століття викликала спражній фурор у західній пресі – це тоді, коли більшовицька Росія з усіх сил намагалася підкорити молоду українську державу. Тож нині місія цього хору не менше важлива, переконані теперішні військові. Вони кажуть, що перемога складається не тільки зі зброї, тому покладають надію і на "культурний фронт".

Композитор Микола Леонтович прожив чотири роки в сучасному Покровську на Донеччині. Є свідчення, що там він створив перші дві версії "Щедрика". І саме в цьому прифронтовому місті відбувся конкурс хорових колективів, із переможців яких і склалася республіканська капела. Символічні проводи її наступників відбулися лише до найближчої станці під Києвом – уже в середу хор "Кредо" вирушить сучасним транспортом до Праги, а далі ще до 11 міст західної Європи, США та Канади.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Повʼязані теми:

Наступна публікація