У Києві відновили зруйнований наркоманами пам’ятник Кию, Щеку та Хориву

У Києві відновили зруйнований наркоманами пам’ятник Кию, Щеку та Хориву

Фото: ТСН

Вандали прагнули розжитися грошима від кольорових металів.

У Києві скульптори відновлюють сплюндровану вандалами художню композицію "Малюки, що пускають кораблики". Маленькі Кий, Щек та Хорив отримали назад свої улюблені кораблики та добрий шмат вирваної з "м'ясом" мапи столиці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Третину Києва – латунні плити із зображеннями Подолу, Оболоні та Троєщини – разом із корабликами поцупили двоє наркоманів і здали на брухт. Вандалів упіймали та запроторили за ґрати, а скульптурну композицію відновлюють. Її автор Володимир Журавель переконаний, що більше такого не повториться. "Зараз встановлений відеонагляд, тому тут уже такого не повториться. Зараз я роблю максимальні заходи безпеки – вже без електроінструменту, просто ломиком, нічого не зруйнуєш", - пояснив він.

У Києві скульптори відновлюють сплюндровану художню композицію "Малюки, що пускають кораблики"

У Києві скульптори відновлюють сплюндровану художню композицію "Малюки, що пускають кораблики"

Володимиру в роботі допомагає  батько  Микола і 9-річний брат Михайло, люди творчі, але сьогодні працюють  більше будівельниками. "Це приклад того, як буває реставрувати важче, ніж заново, коли робиш", - кажуть скульптори. Із Михайлика ліпили фігурку одного з малюків, тож дитина тепер із цікавістю поглядає на витвір. Дорослі ж переймаються тим, аби потужна арматура добре поєднала латунні плити докупи, щоби зрушити їх не було до снаги жодним вандалам.

Як повідомлялося, бронзові статуї засновників Києва в образах малюків встановили на Поштовій площі столиці у травні минулого року. Автор скульптурної композиції свою ідеєю виношував 8 років.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Повʼязані теми:

Наступна публікація