У Києві відкрили після ремонту комфортний корпус Лук’янівського СІЗО

Дата публікації
Перегляди
2620
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві відкрили після ремонту комфортний корпус Лук’янівського СІЗО

Будівля, де зробили капітальний ремонт, розрахована на сотню ув'язнених.

Один із корпусів Лук'янівського СІЗО пережив ремонт і тепер виглядає досить непогано. Особливо на тлі найдавнішого корпусі - сумнозвісної "Катьки", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Потріскані стіни, вибиті шибки, пліснява та грибок, бруд та нестерпний сморід – від жахливих умов, в яких перебувають арештанти, відбирає мову, а до чогось торкатися бридко і страшно. У камерах тісно, ув'язнених більше, ніж передбачається нормами. Комусь доводиться спати на підлозі на тоненькому матраці. Один із затриманих зізнається, що в камерах холодно та брудно, разом із іншими ув'язненими намагаються прибирати, але марно. "Все вимагає заміни: нари, підлога, сантехніка", - показує чоловік.

Нові меблі, чисті стіни та телевізори: у корпусі Лук'янівського СІЗО зробили ремонт

Нові меблі, чисті стіни та телевізори: у корпусі Лук'янівського СІЗО зробили ремонт

В Мін’юсті дійшли висновку, що далі тримати людей в таких умовах неможливо, тому розпочали ремонт корпусів. Поки що оновили одну будівлю із п'яти, відкрили її помпезно – дівчат у вишиванках та з віночками на голові змусили мерзнути на холоді. Хлібом-сіллю не зустрічали, але без перерізання стрічки не обійшлося. Новий двоповерховий корпус розрахований на 25 камер та 100 людей. "У слідчих ізоляторах перебувають здебільшого люди, відносно яких ще немає рішення суду. І де-юре, вони не винні. Тому ми зобов'язані, держава зобов'язана забезпечити нормальні умови їх перебування", - наголосив заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

В оновлених камерах більше вільного місця, чисті стіни і підлога, нові меблі і матраци, подекуди навіть є телевізори – щоправда каналів лише три, а працює взагалі один із мультиками. Ремонт робили самі засуджені – з будівельної бригади. "Обдирали стіни, шпаклювали, штукатурили, вирівнювали. Двері ставили, вікна ставили всі ці, санвузли", - перераховує Анатолій Олексюк. Вже до нового року в цьому корпусі з'являться нові мешканці – їх частково переведуть із "Катьки", де розпочнуть довгоочікуваний ремонт. Поки ж чи не єдиною втіхою для тамтешніх в’язнів залишається кішка Маруся, яка не тільки ловить мишей, а й дарує хоч і примарний, але домашній затишок.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2620
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація