У Києві відкрили меморіальну дошку журналісту, який загинув в Іраку через американських військових

У Києві відкрили меморіальну дошку журналісту, який загинув в Іраку через американських військових

Фото: УНІАН

Танк армії США влучив у балкон, на якому перебував Тарас Процюк.

У Києві відкрили меморіальну дошку на спомин про українського журналіста Тараса Процюка. 16 січня оператору агенції Reuters, який був одним із перших українських військових кореспондентів, виповнилося б 50 років. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Тарас Процюк загинув у 2003 році в Багдаді. Останній кадр, який він зняв, був постріл з танка армії США, що влучив просто у балкон, на якому і перебував Тарас.

У столиці відкрили меморіальну дошку першому загиблому на війні українському журналісту

У столиці відкрили меморіальну дошку першому загиблому на війні українському журналісту

Меморіальну дошку першому загиблому на війні українському журналісту його колеги і друзі повісили на будівлі в середмісті столиці, де він працював. Тарас був чи не першим українським оператором, який працював на війні. Він знімав бойові дії в Афганістані, Югославії та Чечні.

В Україні він знімав усі важливі події. Його кадри з протесту "Україна без Кучми" облетіли ледь не весь світ. Далі він знов вирушив на війну - в Ірак. У день смерті разом з українцем загинув іспанський оператор. Ще троє медійників зазнали поранень.

В готелі «Палестина» тоді жили журналісти з усього світу. Після танкового удару хтось з медійників плакав, хтось - хапався за голову. Але всі не могли повірити, що танк армії США міг зробити постріл у бік мирного готелю.

Тоді розслідування довело: танкіст переплутав відблиск від об’єктива камери з прицілом снайпера. В США вбивство кореспондентів визнали нещасним випадком. Рідним Тараса суму допомоги Штати так і не виплатили.

Проте в Україні друзі про журналіста не забувають. Щороку вони зустрічаються, щоби разом згадати усмішку Тараса.

Кореспондент ТСН Мар’яна Бухан

Повʼязані теми:

Наступна публікація