У Києві відкрили Алею пам’яті українських жінок, які загинули за незалежність

У Києві відкрили Алею пам’яті українських жінок, які загинули за незалежність

Фото: скриншот з відео

На алеї посадили 14 дерев.

В одному зі спальних районів столиці висадили дерева в пам'ять про жінок, які загинули за свободу й незалежність України, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На Алеї пам’яті висадили чотирнадцять яблунь і тринадцять металевих табличок з іменами і прізвищами та роками життя загиблих. На табличці припис: загинула у російсько-українській війні.

Дерева саджають і комунальники і ті, хто колись сам був на війні. Дерева садять ті, хто майже не знав загиблих особисто. Але не прийти, кажуть, не могли.

Приміром, Ольга прийшла з двома синами - Михасем і Сашою. Жінка перебуває у декреті, а воює її чоловік. Ще у 2014 році пішла на фронт добровольцем. "Спочатку я була зв'язківцем. Якщо стрілець, то стрілець, якщо копач, то копач. Треба було йти захищати Україну", - каже вона.

Серед висаджених дерев є дерево для кулеметниці Яни Червоної та Лесі Бакланової. Загиблу від кулі снайпера на Донбасі Ярославу Ніконенко ховають у рідному Миргороді. Для неї теж посадили дерево. Табличку робитимуть.

Усього сім жінок загинуло у ООС. Серед вшанованих і не військові. Приміром, тут є табличка на честь Катерини Гандзюк, яку торік облили кислотою.

За офіційними даними, в Україні більше 15 тисяч жінок-учасниць російсько-української війни на Сході.

Кореспондентка ТСН Тетяна Фруктова.

Повʼязані теми:

Наступна публікація