У Києві відкрилася міжнародна олімпіада з математики для дівчат: як це було

У Києві відкрилася міжнародна олімпіада з математики для дівчат: як це було

Фото: ТСН.ua

Багато хто з учасниць в Україні вперше.

У Києві відкрилася восьма міжнародна олімпіада з математики для дівчат. Двісті дівчат з 50 країн світу завітали на неї, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Біля фотозони математичної олімпіади – аншлаг. Дівчата фотографуються з прапорами свох країн. Переважна більшість учасниць в Україні вперше.

Багато хто вдягся у традиційні вбрання. Латвійки вбралися у довгі сукні з льону. Команду з Індії у залу заводить їхня вчителька у сарі. Дівчат з арабських еміратів у традиційних нікабах. Відкриває олімпіаду – оркестр.

Ведучий читає дівчатам лекцію англійською – про трембіти. Український міністр Лілія Гриневич вітає учасниць – теж англійською, але – з листочка.

"Багато хто думає, що хлопці сильніші за дівчат у математиці. Але це тільки стереотип. Історія знає багато яскравих випадків, коли жінки досягали великих успіхів у математиці та інших науках. Тож, сьогодні ми розбиваємо стереотипи", - каже міністр.

У Києві відкрилася восьма Міжнародна олімпіада з математики для дівчат

У Києві відкрилася восьма Міжнародна олімпіада з математики для дівчат

Зі сцени Гриневич зізнається – в самої улюбленим предметом у школі була математика. Вже у кулуарах – роз’яснює: цю олімпіаду зорганізували – аби довести, що дівчата – не менш розумні, ніж хлопці.

Водночас ізраїльтянка Ніколь каже – їй трошки дивно змагатися – тільки з дівчатами. "Тут інакше, звісно, бо в Ізраїлі ми змагаємся з хлопцями на рівних. Але те, що тут відбувається – це досвід", - каже вона.

Українка Маргарита розповідає – у дівочій олімпіаді українська збірна показувала кращий результат – тричі за сім років проведення олімпіади. Дискримінації у тому, що ця олімпіада суто жіноча, Рита – не бачить.

Змагання з математики для учасниць олімпіади розпочнуться 8 квітня. Задачки з алгебри, геометрії та теорії чисел дівчата вирішуватимуть – два дні, результати олімпіади будуть відомі – у пятницю.

Неллі Ковальська, Генадій Шульга, ТСН, 1+1.

Повʼязані теми:

Наступна публікація