У Києві відбудеться масштабне святкування Курбан-Байраму

Дата публікації
Перегляди
644
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
У Києві відбудеться масштабне святкування Курбан-Байраму

Фото: kiev-foto.info

Початок святкових заходів 20 липня о 8:00 за адресою: м. Київ, вул. Лук’янівська, 46.

У Києві відбудеться масштабне святкування Курбан-Байраму.

Вперше за час коронавірусної пандемії мусульмани зможуть масштабно відзначити ісламське свято. 20 липня мусульмани всього світу святкують Курбан-Байрам - найбільше свято в Ісламі, що відзначається на 10 день місяця Зуль-Хіджа. В цей час зазвичай величезна кількість паломників виконує ритуали Хаджу в священній Мецці.

У всьому світі у цей день віряни йдуть на святковий Намаз до мечетей, відвідують родичів та близьких, роздають жертовне м’ясо нужденним.

Кілька тисяч мусульман Києва, представники дипломатичного корпусу та діаспор зберуться в головній мечеті України - "Ар-Рахма", щоб виконати необхідні релігійні ритуали та відсвяткувати цей день в колі одновірців, сім’ї та друзів.

Духовне управління мусульман України (ДУМУ – ред.) організувало масштабне дійство для прихожан. Окрім святкової молитви, на вірян чекає яскрава розважальна програма: сімейний фестиваль, ярмарок східних сувенірів та кухні. ДУМУ також організовує благодійну акцію з роздачі м’яса.

Однією з особливостей Курбан-Байрам є те, що в цей день і в наступні три дні "Ат-Ташрік" мусульмани приносять в жертву Господу тварин, наприклад барана чи бика, а потім роздають жертовне м’ясо рідним, близьким, а також нужденним, навіть якщо це сторонні для них люди. Таким чином, це велике свято символізує милосердя і єднання, турботу про ближніх і співчуття до нужденних.

Сам обряд жертвопринесення, який виконують мусульмани в цей святковий день, пов’язаний з історією Пророка Авраама, що проявив величезне терпіння і покірності Всевишньому, був готовий віддати найдорожче – свого сина.

Початок святкових заходів 20 липня о 8:00 за адресою: м. Київ, вул. Лук’янівська, 46.

Святкове дійство відбудеться також в Одесі, Полтаві, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Запоріжжі та інших містах України.

Нагадаємо, в Україні окремі релігійні свята можуть отримати статус державних.

Повʼязані теми:

Наступна публікація