У Києві в обсерваторії ДСНС знайшли джерело радіації. Можливо, цезієві капсули лежали у землі від 1986 року

У Києві в обсерваторії ДСНС знайшли джерело радіації. Можливо, цезієві капсули лежали у землі від 1986 року

Знайшли дві капсули цезію.

У столиці на території лабораторії центральної геофізичної обсерваторії ДСНС знайшли капсули з цезієм і виявили значне перевищення радіації - 600 мікрозівертів, коли норма - 0,3. Ймовірно, капсули могли потрапити на територію у 1986 році, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Значне перевищення радіаційного фону виявили в одноповерховій будівлі лабораторії обсерваторії. Перший, хто помітив підвищення фону, - це Юрій Чута. Він зайшов до лабораторного приміщення і випадково мав при собі дозиметр. 

"Зайшов до завскладу у кабінет, був увімкнений дозиметр. Зашкалює. Я думав, помилка, вийшов у коридор", - каже технік з експлуатації і ремонту устаткування Юрій Чута. 

У приміщенні перебувати і справді небезпечно, запевнили рятувальники. Керівник обсерваторії каже, що у цьому корпусі замірів радіоактивного фону ніколи не робили.

Рятувальники знайшли джерело випромінювання радіації у Києві

Рятувальники знайшли джерело випромінювання радіації у Києві

"Ці два кабінети зайняті були бюрократами: начальник відділу заступник начальника відділу, інженер і комірник. Виявили, що підвищене забруднення цезієм-137", - каже керівник Центральної геофізичної обсерваторії Олександр Косовець. 

Фон перевищений біля джерела випромінення, а тому для мешканців довколишніх будинків загрози немає.
Зранку до обсерваторії приїхали працівники ДСНС. Вони знайшли дві цезієві капсули. Їх забрали на експертизу до Інституту ядерних доліджень. 

Потім слідчі мають встановити, як ці капсули потрапили на територію обсерваторії, бо вони мають індивідуальні номери. За однією з версій, це могло статися ще 1986 року, тут було розташовано штаб ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Приміщення лабораторії, під яким виявили одну з капсул, звели через три роки - 1989, а потім тридцять років у приміщенні працювали науковці. 

Нагадаємо, що 30 років тому в стіні Краматорського будинку також виявили капсулу з цезієм. Вона потрапила туди ще на етапі будівництва, а вже потім занапастила кількох людей, у яких виявили онкологію.  

Зараз, каже керівник обсерваторії, на погане самопочуття ніхто не скаржився, а чотирьох співробітників вже направили на обстеження.

Кореспондент ТСН Антон Страшко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація