У Києві в лютому зросла вартість опалення: чому змінилася ціна

У Києві в лютому зросла вартість опалення: чому змінилася ціна

Фото: УНІАН

Причина підвищення вартості опалення - це зниження температури повітря. 

У Києві вартість опалення у лютому збільшилася в середньому на 6% в порівнянні з січнем.

Про це повідомила пресслужба КП "Київтеплоенерго".

Вартість опалення в житлових будинках зросла в середньому на дві гривні за один метр квадратний. Зазначається, що вартість опалення одного метра квадратного у будинках, обладнаних приладами обліку, за незмінного тарифу 1654,41 грн/1Гкал складає у середньому 35 грн/м², тоді як у січні — близько 33 грн/м².

В "Київтеплоенерго" наголосили, що причина підвищення вартості опалення - це зниження температури повітря.  Адже обсяги споживання тепла залежать насамперед від неї. Саме відповідно до температури за вікном регулюється температура теплоносія, а також на це впливає енергоефективність будинку.

Так, минулого місяця середня температура, за даними Українського гідрометеорологічного центру, склала -4,7°С. До слова, це найнижчий показник за останні два роки. У лютому 2021 року середньомісячна температура була на 2,2°с нижчою, ніж у січні, а також на на 4°С, ніж у грудні.

Як повідомлялося, українцям компенсують витрати на електроопалення. На це уряд планує витратити півтора мільярда гривень. Виплати покриватимуть різницю в платіжках між старим тарифом на електроенергію і новим. Компенсацію нараховуватимуть усім, хто користується електроопаленням, протягом трьох місяців: у січні, лютому і березні. Утім, норма не стосується тих, хто вже отримує житлову субсидію. 

Спецпроєкт "Підняти градус"| На що за кілька років можуть перетворитися квартири без опалення

Спецпроєкт "Підняти градус"| На що за кілька років можуть перетворитися квартири без опалення

Повʼязані теми:

Наступна публікація