У Києві в дитячому таборі "Пуща-Водиця" отруїлися відпочивальники

У Києві в дитячому таборі "Пуща-Водиця" отруїлися відпочивальники

Фото: УНІАН

Серед постраждалих від кишкової інфекції троє дітей та двоє дорослих.

У Києві в дитячому оздоровчому закладі "Пуща-Водиця" отруїлися учасники танцювального гуртка.

Про це повідомили у прес-центрі Головного управління столичної Держпродспоживслужби.

"15.08.2018 зареєстровано 5 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію, зокрема 3 випадки серед дітей, які перебували у Дитячому позаміському закладі оздоровлення та відпочинку "Пуща-Водиця" профспілки працівників освіти і науки України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 20 учасників танцювального гуртку Ліцею "Поділ" №100 та четверо дорослих, які їх супроводжували, прибули до закладу 13 серпня за путівками, придбаними через туристичну агенцію "Фреш".

"Симптоми захворювання на гостру кишкову інфекцію з’явилися 15.08.2018 у 5 осіб (2-х дорослих, які супроводжували дітей під час відпочинку та 3-х дітей). Діти, що захворіли, проживали в оздоровчому закладі в одній кімнаті", - додали у відомстві.

За даними Держпродспоживслужби, двох дітей одразу було доправлено каретою швидкої до Київської міської дитячої клінічної лікарні №1, де їх оглянув лікар, провели бактеріологічне обстеження та на вимогу батьків виписали того ж дня. Ще одну дитину після огляду лікарями батьки забрали додому, дорослі також відмовилися від госпіталізації.

"Під час обстеження оздоровчого закладу виявлено порушення вимог діяльності закладу щодо безпечності харчових продуктів та вимог санітарного законодавства, зокрема: ІІ, ІІІ, ІV, V зміни для оздоровлення та відпочинку дітей відкрилися без акту приймання дитячого оздоровчого табору (ф.318/о) комісією; додатковий прийом дітей не погоджений з територіальним органом Держпродспоживслужби; перерва між змінами для проведення генерального прибирання і санітарної обробки становить менше двох днів; примірне двотижневе меню не погоджено Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві; не представлено дані про стан здоров’я осіб, які супроводжували дітей у закладі оздоровлення та відпочинку табору та перебували з ними під час відпочинку; приміщення харчоблоку не утримуються в чистоті; порушена цілісність підлоги в складському приміщенні для зберігання овочів, підлоги та стін - у цеху обробки сирих продуктів; холодильник для дефростації м’яса та риби має ознаки корозії; не проводиться контроль за дотриманням вологості повітря в складі для зберігання сипучих продуктів та температури у складі для зберігання овочів; пошкоджене покриття стелажів для зберігання кухонного посуду; відсутні відомості щодо проведення навчання з питань гігієни персоналу, щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів; не надані відомості щодо відповідності води, що використовується у виробництві харчових продуктів (у технологічному процесі та/або є інгредієнтом), вимогам, установленим до води питної", - наголосили фахівці відомства.

У зв’язку з виявленими порушеннями були відібрані зразки харчових продуктів та змивів з об'єктів навколишнього середовища для проведення лабораторних досліджень, які ще тривають, а самому закладу вручено Припис про усунення порушення вимог законодавства.

"Станом на 17.08.2018 року хворих та підозрілих осіб у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку "Пуща-Водиця" не виявлено. Проведення протиепідемічних заходів триває", - резюмували у Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, на початку липня у 12 дітей в таборі "Славутич" на Київщині діагностували розлад шлунково-кишкового тракту і помістили до медичного ізолятора табору. Всі вони є вихованцями спортивної школи Дерюгіних, які прибули, щоб готуватися до змагань. Найбільше постраждала 8-річна дівчинка. Вона перебуває у комі, лікарі "Охматдиту" борються за її життя. Наразі триває розслідування. У КОДА вирішили закрити табір "Славутич" на Київщині, де отруїлися діти, адже комісія виявила численні порушення та зловживання у закладі.

Батьки дівчинки, яка отруїлася у таборі "Славутич" і перебуває у комі, вимагають покарати винних

Батьки дівчинки, яка отруїлася у таборі "Славутич" і перебуває у комі, вимагають покарати винних

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація