У Києві в дикої свині виявили африканську чуму

У Києві в дикої свині виявили африканську чуму

Ілюстрація / Фото: Unsplash

Лише дикі і свійські свині хворіють на АЧС.

На території лісопаркового господарства Дарницького району Києва виявлено труп дикої свині, зараженої Африканською чумою (АЧС). Труп тварини знайшли на узбіччі дороги і припускають, що вона загинула в іншому місці.

Про це інформують в Головному управлінні столичної Держпродспоживслужби.

Так, труп дикої свині вагою близько 200 кг побачили на узбіччі дороги. Фахівці після вивчення обставин припустили, що тварина загинула в іншому місці, а труп біля лісопаркового господарства вивантажили з автівки.

Наразі спеціалісти відібрали матеріал і направили його для досліджень до відповідної лабораторії. Згідно зі звітом, виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

Зазначається, що у зв'язку з цим, до зони захисту віднесені кордону Дарницького лісопаркового господарства як неблагополучного пункту. До зон нагляду віднесені прилеглі території Київської області, частини Дарницького, Дніпровського та Деснянського районів Києва.

У Держпродспоживслужби пояснили, що АЧС не є небезпечною для людей, на відміну від самих свиней. На цю недугу хворіють лише дикі та свійські свині. Здебільшого збудник передається через безпосередній контакт та від хворої до здорової тварини через посередника. 

"Збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад: в копченій шинці - до 5 місяців). Заморожена свинина - лише консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування)", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, торік у селі Котелеве, що в Чернівецькій області, стався масовий спалах африканської чуми свиней. Вірусне захворювання виявили в одному із приватних фермерських господарств. За одну ніч там померло 440 голів тварин. 

Африканська чума свиней у Запоріжжі: гинуть дикі кабани

Африканська чума свиней у Запоріжжі: гинуть дикі кабани

Повʼязані теми:

Наступна публікація