У Києві та області хакери за допомогою "вірусів" викрали у підприємців понад 5 мільйонів гривень

У Києві та області хакери за допомогою "вірусів" викрали у підприємців понад 5 мільйонів гривень

Фото: Департамент Кіберполіції України

Зловмисникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

У Києві та області хакери за допомогою "вірусів" викрали у підприємців понад 5 мільйонів гривень.

Хакери розсилали компаніям та підприємцям електронні листи зі шкідливим програмним забезпеченням. Від їхнього імені - створювали фіктивні платіжні доручення, які надалі обготівковували.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Фігуранти розсилали на електронні адреси компаній та підприємців листи зі шкідливим програмним забезпеченням. Повідомлення маскували під архіви з документами, в яких були вимоги оплати певних послуг чи надання інформації державним органам.

Вірусні програми надавали віддалений доступ до комп’ютерів бухгалтерів та директорів. Зловмисники створювали платіжні доручення від імені юридичних та фізичних осіб на підконтрольні рахунки.  У подальшому гроші обготівковували.

За попередніми підрахунками, потерпілим нанесено понад 5 мільйонів гривень збитків.

Правоохоронці провели вісім обшуків на території Києва та Київської області. Вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, флеш-накопичувачі та чорнові записи.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 (Крадіжка), ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Зловмисникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Слідчі дії тривають.

Нагадаємо, в Україні вперше ув'язнили програміста. Його засудили до трьох років позбавлення волі за те, що "кинув" свою компанію. Після відбуття покарання чоловік ще рік не зможе працювати у своїй сфері. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація