У Києві супроти стихійного ринку вивели спецпризначенців Нацгвардії

У Києві супроти стихійного ринку вивели спецпризначенців Нацгвардії

Фото: Associated Press

Продавці змушені були забратися, однак усе одно обіцяють повернутися.

В одному з районів столиці проти продавців на тротуарах залучили спецпідрозділ МВС. Крамарів закликали перейти на офіційні ринки за символічну платню, але ті не квапляться, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На газетці, мішку чи ящичку – придбати тут можна і м'ясо, і молочку, і різні овочі. Стихійна торгівля для міста – явище постійне. "А на що жити? Не вистачає ж цієї пенсії", - пояснює чоловік-продавець. Але така діяльність, згідно з адміністративним кодексом України, є правопорушенням, бо відбувається в невизначеному для того місці та без ліцензії. Зауваження і штраф до 250 гривень порушників не лякає – це визнає дільничний Солом'янського району Віктор Тарадай. "Люди взяли за звичку тут, влаштували ринок", - каже він.

Для ліквідації стихійної торгівлі у Києві залучили спецпідрозділ МВС

Для ліквідації стихійної торгівлі у Києві залучили спецпідрозділ МВС

Тож у п’ятницю з двома десятками нацгвардійців поліція та адміністрація району влаштовують рейд. Люди сваряться, але забираються геть. Штрафів не виписують, лише роздають пам'ятки про порушення і прохання перейти торгувати на ринок – він за 100 метрів від стихійки.  "Ага, пустять нас, розказуєте тут", - сваряться у відповідь торговці. Хоча районна адміністрація обіцяє достатньо дешеві торгові місця. "Тут ніхто не проходить лабораторію, і чим тут торгують – ми не знаємо. Єдине, що треба цим торговцям – це провести лабораторію на ринку. А соціальні місця будуть запропоновані від 3 до 5 гривень", - стверджує заступник голови адміністрації Солом’янського району Олена Горпинченко.

"На ринку людей немає, там мало народу", - пояснює свою відмову одна з бабусь, які торгують стихійно. Та й місце лише за кілька гривень – це тільки для тих, у кого овочі. "Хай порахують, скільки коштує санітарна книжка, хай порахують, скільки довідка на кожну корову, аналізи, привезти", - пояснює Ядвіга Ніколайчук. Вона, хоч і без документів, у якості своєї продукції впевнена: "Привезу погану продукцію, купить оця жінка, на другий раз сама не прийде і десятьом скаже: ти не йди до неї". Покупці підтверджують: "Ми приходимо саме до цієї людини".

Але така підтримка є не від усіх потенційних покупців – чимало людей стихійним ринком не вдоволені. "Просто брудно, вони ж усі газони своїми ящиками позакидали", - кажуть такі. Найпевніше, так буде й надалі, бо хоч поліція й обіцяє повторні рейди, продавці теж обіцяють сюди повертатися.

Кореспондент ТСН Сергій Моргун

Повʼязані теми:

Наступна публікація