Медика підозрюють у складанні і наданні суду завідомо неправдивого висновку.
До Подільського районного суду Києва направили обвинувальний акт щодо завідувача одного з відділів Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, якого викрили у вчиненні злочину.
Про це повідомили у пресслужбі Офісу генпрокуратури.
"Вказана особа підозрюється у складанні та наданні суду завідомо неправдивого висновку експерта у липні 2018 року", - йдеться у повідомленні.
За версією слідства, згідно з цим висновком обвинувачений у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів нібито мав важкі захворювання. У подальшому обвинувачений та його захист використали цей неправдивий висновок експерта для зміни йому запобіжного заходу.
Як зазначається, під час досудового розслідування були отримані вагомі докази причетності підозрюваного до надання завідомо неправдивого показання (ч. 2 ст. 384 КК України), також були проведені дві комплексні судово-медичні експертизи у Головному бюро судово-медичних експертиз Міністерства охорони здоров’я України.
Нагадаємо, раніше правоохоронці виявили корупційну схему в Національному інституті раку, де медпрацівники заробляли на пацієнтах.
Під час обшуків у службових кабінетах в інституті раку та вдома у фігурантів справи вилучили документацію, що підтверджує причетність лікарів до протиправної діяльності. В кабінеті одного з фігурантів корупційної схеми знайшли 20 тисяч грн готівкою.
Згодом підозрюваних лікарів Національного інституту раку Олександра Шепеля та завідувача поліклінічного відділення Аркадія Висоцького взяли під варту з можливістю застави застави у 160 560 гривень.