У Києві стартували ялинкові ярмарки: скільки доведеться викласти за лісову красуню

У Києві стартували ялинкові ярмарки: скільки доведеться викласти за лісову красуню

Фото: ТСН.ua

Киян закликають купувати ялинки лише на офіційних ярмарках.

Ялинкові ярмарки стартували. Сьогодні починається легальний продаж дерев у Києві. У деяких містах стартували напередодні.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Чи всюди ялинкові ярмарки встигнуть відкритись до Миколая і чому треба купувати ялинку саме на них - розповість кореспондент ТСН Антон Пшеничний.

"Зараз я перебуваю на ринку "Столичний" - одному з найбільших у Києві. І тут сьогодні офіційний ялинковий базар стартує. А ось деякі райони столиці офіційні ярмарки запустять пізніше - аж наступного тижня. Тож щоб не зустріти Миколайчика без новорічного символу, ялинку доведеться пошукати. Натомість у Запоріжжі, Слов'янську, Чернігові продавати почали ще позавчора, а у Львові продавати святкові дерева почнуть лише завтра. А ось завершувати усі продажі планують в передостанній день року - 30 грудня", - розповідає Пшеничний.

Тут же, на "Столичному", можна побачити і ялини, і сосни. Усі вони - легальні. Що це означає взагалі і як зрозуміти, що вам продають законну ялинку?

"Такі дерева вирощуються на спеціальних ділянках саме для подальшого продажу. Тобто рубають законно, а потім на їхньому місці висаджують нові. Такі ялинки реалізують винятково на спеціальних ярмарках, а не десь понад дорогою чи з фури на околиці міста. Кожна така ялинка має спеціальний чіп. Якщо такого номерка немає, ялинка незаконна. Не купуйте її та викличте поліцію. Зелених красунь, швидше за все, нарубали браконьєри", - пояснив наш кореспондент.

Тож варто купувати ялинки лише на офіційних ярмарках. Оскільки на стихійних ринках хвойні дерева часто реалізовуються без дозвільних документів, що негативно впливає на екологічну ситуацію. 

Також Пшеничний розказав, скільки коштуватимуть сосни та ялинки цьогоріч.

"Що стосується цін? Мій зріст - 185 сантиметрів. І ялиночка такої висоти обІйдеться у 500 гривень. Пишна сосна обійдеться у 600. Популярні щороку півтораметрові ялинки коштують по 400 гривень, сосни – по 500. А ще можна придбати ось таку маленьку, зібрану з гілочок. Коштує така краса 100-150 гривень", - зазначив він.

Кореспондент ТСН додав, що у Великій Британії ялинки дають напрокат. Дерево покупець отримує в горщику, а після свят може повернути назад. Така ялинка ще деякий час постоїть у тарі, а потім переїде в ґрунт на постійне місце проживання. Така послуга також популярна в Данії, адже такий спосіб - екологічний.

"В Україні також можна придбати ялинку в горщику, до речі. Так, 60-сантиметрова обійдеться десь у 600 гривень. Метрова - 1200. Але висаджувати її вам потім доведеться самим. Такого формату, як у британців чи данців, в Україні мені особисто не вдалось знайти. Ну, і звичайно є штучні ялинки. Найменші продають і по 100 гривень, гарну метрову продають за 500-600. Ялинки з людський зріст обійдуться від 1500 гривен. Але штучна ялинка не має відповідного запаху, не завжди має ідентичний до живої вигляд. А комусь це дуже важливо. Остаточний вибір - за вами. Головне - купуйте легальний товар", - підсумував Пшеничний.

Нагадаємо, на Софійській площі у Києві відвідувачів вітатиме голограмний Святий Миколай.

Ялинкові ярмарки стартували: як обрати легальну ялинку

Ялинкові ярмарки стартували: як обрати легальну ялинку

Повʼязані теми:

Наступна публікація