У Києві снігоприбиральна техніка поспішає на приватні замовлення, коли цілі райони стоять нерозчищеними

У Києві снігоприбиральна техніка поспішає на приватні замовлення, коли цілі райони стоять нерозчищеними

Фото: ТСН

В інтернеті дивна фірма приймає замовлення на виклики трактора за кругленьку суму.

Доки засніжений Київ стоїть у заторах, комунальники примудряються заробляти гроші на приватних замовленнях на розчищення наслідків стихії. Чиновники бідкаються, що для оперативного прибирання великого міста їм бракує техніки, тоді яка журналісти заскочили "дефіцитні" машини за іншими справами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жителі будинку на Райдужній пережили екстрену ситуацію – там 35-річний чоловік вистрибнув із 14-го поверху. Але ні швидка, ні поліція не могли дістатися місця подій через нерозчищені перемети на дорогах. Проблеми зі снігом на шляхах притаманні зараз усім районам столиці – водії буксують, пішоходи ледве просуваються крізь кучугури. "Ноги мокрі, я впала вже три рази, ноги вивертаються! Жахливо", - нарікають кияни.

ТСН знайшла на приватному виклику снігоприбиральну техніку, про брак якої заявили чиновники

ТСН знайшла на приватному виклику снігоприбиральну техніку, про брак якої заявили чиновники

Почищені лише головні шляхи та подвір’я хіба що елітних будинків. Але якщо в будинку можновладців на Грушевського 9-А прибрано, то одразу за шлагбаумом люди грузнуть у снігу. За пів дня роз’їздів Києвом журналісти бачили комунальників лише під Верховною Радою та на центральних бульварах Шевченка і Лесі Українки.

Власниця квіткарні пані Марія одразу уточнює – це вона прибирає, бо в інтернеті знайшла фірму, замовила тракторця за 7 тисяч гривень, який нарешті розгріб завали навколо її робочого місця. "Купа снігу, ніхто не прибирає. У нас магазин працює цілодобово, техніка, яка проїжджала тут вночі – мої дівчата просили прогорнути кучугури, а вони кажуть, що це не їхня  дорога", - пояснила вона.

Журналісти запитали водія трактора, що за фірма надає такі послуги – і відповідь ошелешила. "Комунальний благоустрій. Мені сказали – я поїхав", - пояснив він мотиви своєї діяльності. Тоді кореспонденти поставили керівництву комунального підприємства питання, як так вийшло, що мер міста Віталій Кличко скаржиться на величезну нестачу техніки, а вона в цей час виконує приватні замовлення за кошти, котрі отримує невідомо хто? Комунальники попросили надати їм час для пояснень.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Повʼязані теми:

Наступна публікація