У Києві склали присягу та отримали посвідчення перші представники "Муніципальної варти"

У Києві склали присягу та отримали посвідчення перші представники "Муніципальної варти"

Фото: КМДА

"Муніципальна варта" – це перший крок до створення муніципальної поліції Києва. 

Мер Києва Віталій Кличко вручив посвідчення першим 36-ти представникам новоствореного громадського формування з охорони правопорядку "Муніципальна варта", які склали сьогодні присягу.

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Мер зазначив, що створення такого підрозділу – це перший крок до появи муніципальної поліції в українській столиці. Також рамках міської програми "Безпечна столиця" створили, зокрема, єдиний дата-центр, встановлюються камери відеоспостереження на вулицях міста. Тому створення "Муніципальної варти" – це результат зусиль для допомоги поліції у забезпеченні правопорядку на вулицях Києва.

Мер столиці зазначив, що "Муніципальна варта" – це перший крок до створення муніципальної поліції Києва. Новостворений підрозділ допомагатиме поліції забезпечувати і підтримувати правопорядок у столиці. Зокрема, щодо вирішення проблем незаконної торгівлі, неналежного паркування, патрулювання вулиць міста тощо.

Київське міське громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону "Муніципальна варта" працюватиме в усіх районах Києва у тісній співпраці з представниками підрозділів Національної поліції.

Серед членів новоствореного формування – учасники АТО, які повернулися зі Сходу України та прагнуть допомогти у забезпеченні правопорядку в Києві. Вже створені районні підрозділи "Муніципальної варти", призначені їх керівники.

Незабаром з'явиться також "гаряча лінія" формування.

"Муніципальна варта" працює на громадських засадах, однак місто, розуміючи важливість фінансування роботи формування, працює над тим, аби передбачити кошти на забезпечення його діяльності за рахунок бюджету столиці.

Сьогодні отримали посвідчення перші 36 із 100 членів громадського формування "Муніципальна варта".

Командира дніпропетровського "Беркута" призначили головою муніципальної поліції Дніпра

Командира дніпропетровського "Беркута" призначили головою муніципальної поліції Дніпра

Нагадаємо, що раніше Рада дозволила створити муніципальну варту

"За" проголосували 288 народних депутатів.

Цей законопроект передбачає, що місцеві ради можуть створювати варту, яка фінансуватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету або за рахунок інших коштів, не заборонених законодавством.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація