У Києві скасували дозвіл їздити окремими дорогами зі швидкістю 80 км/год

У Києві скасували дозвіл їздити окремими дорогами зі швидкістю 80 км/год

Фото: Фото Антон Страшко/ТСН

Термін дії нових правил – зимовий сезон.

Від 1 листопада на всіх вулицях столиці максимально дозволена швидкість для руху автомобілів становитиме 50 кілометрів за годину. До цього понад півроку на деяких проспектах дозволяли мчати 80, але на зимовий період такі дозволи скасували, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Іще напередодні, в останній день жовтня, майстри знімали дорожні знаки на столичних проспектах. "За дві з половиною години зняли 12 штук. Не тяжко ставити-знімати, довго машину поставити", - каже монтажник-налагоджувальник Костянтин Фещенко. Знаків про обмеження швидкості цифрою 80 у Києві не бачитимуть від 1 листопада до 1 квітня – в цей період максимальна дозволена швидкість у столиці знову дорівнює 50.

У зимовий період автівки в Києві їздитимуть зі швидкістю не більше 50 км/год

У зимовий період автівки в Києві їздитимуть зі швидкістю не більше 50 км/год

Їхати швидше 50 у населених пунктах заборонили майже два роки тому, але місцева влада на власний розсуд може збільшити швидкість до 80 на ділянках, де немає світлофорів, пішохідних переходів та перехресть. У Києві, наприклад, визначили понад 20 таких, а знаки з'явилися на 7 шляхах. Але діють вони лише з квітня до листопада. Деякі водії, як от Констянтин, який і знімає знаки, із цим не згодні: "Як сухо і снігу немає – можна ж їхати".

На тих, хто любить розігнатися містом, полюють патрульні із "Трукамами" – лазерними вимірювачами швидкості. Інспектори напередодні працювали на проспекті Соборності – порушників зупиняли кожні 10 хвилин. Декого доводилося наздоганяти – не гальмували одразу. Але патрульні переконують, що більшість кермувальників уже звикли до неквапної їзди. "На сьогодні більшість водіїв звикли до швидкісного режиму. Поодинокі випадки, коли водії не згодні, кажуть, що стільки не їхали", - каже патрульний Сергій Пітула.

Вже невдовзі отримати штраф за перевищення швидкості вже буде не від патрульних, а від листонош – завдяки автоматичній фіксації порушень. Так каже новий міністр інфраструктури Владислав Криклій. Він обіцяє продовжити справу попередників і за місяць-два увімкнути необхідне для цього обладнання. "На стороні Національної поліції залишається забезпечити створення офісу, підписати документи з "Укрпоштою". Після чого розпочинати "бойову" роботу. Я розраховую, що це буде кінець – початок року", - розповів чиновник.

Як повідомлялося, патрульна поліція Києва почала чергувати на смугах громадського транспорту в час пік і штрафувати порушників. За п’ять днів чергувань (від 15 до 20 жовтня) у столиці оштрафували близько двох тисяч водіїв на близько мільйон гривень.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Наступна публікація