У Києві розгорівся конфлікт довкола забудови археологічної пам'ятки

У Києві розгорівся конфлікт довкола забудови археологічної пам'ятки

Фото: ТСН

Кияни протестують проти будівництва, котре може поховати їхні оселі.

В епіцентрі будівельного скандалу опинилася столична археологічна пам'ятка. Гора Юрковиця в Києві стала ареною боротьби активістів із недоброчесними забудовниками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Напередодні там сталися вже чергові сутички, заспокоювати пристрасті довелося поліції. Спершу підготовчу роботу до покладки фундаменту побачили мешканці сусіднього будинку, котрі й організували захист пам'ятки археології. Люди наголошують, що це зсувонебезпечна зона, тому просто хочуть зберегти власні оселі від нищення, адже щойно починає працювати будівельна техніка, будинок тріщить по швах. "Видно, як поїхав фундамент будинку навіть по сходах, які ведуть до під’їзду. І ці сходи доводиться ремонтувати щомісячно", - кажуть жителі.

Археологічна пам'ятка гори Юрковиця - знову в епіцентрі будівельного скандалу

Археологічна пам'ятка гори Юрковиця - знову в епіцентрі будівельного скандалу

Проте забудовники їх назвали проплаченими активістами, попри паспорти із місцевою реєстрацією. Крім того, жителі оперують документами Держбудінспекції та Мінкульту про незаконність зведення 9-поверхівки та заборону будівельних робіт на цій території. Аналогічного змісту роз’яснення надав також "Київгаз", однак забудовник дотримується іншої думки. У 2002 році тутешні землі видали кільком приватним особам, далі ці ділянки перепродали одній компанії, а вже та почала зводити багатоквартирний будинок, маючи на це законних дозвіл.

Натомість у місцевій владі твердять, що цей дозвіл уже скасований, а хто його видав наново – вони не знають. Місцеві ж мешканці кажуть, що готові свої оселі відстоювати й надалі. Забудовнику пропонують законний компроміс – побудову не більшу за чотири поверхи. "Це ж гора! Будь ласка, чотири поверхи будуйте. Ніхто ж не проти! Але не хочуть – треба ж грошей зідрати", - кажуть активісти.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Повʼязані теми:

Наступна публікація