У Києві рівень забруднення повітря перевищує норму подекуди в 7 разів: де ситуація найгірша

У Києві рівень забруднення повітря перевищує норму подекуди в 7 разів: де ситуація найгірша

Фото: УНІАН

На проспекті Науки забруднення повітря не фіксують.

У Києві упродовж тижня фіксували високий рівень забруднення повітря, що збережеться у найближчі дні. Гранично-допустиму концентрацію шкідливих речовин у повітрі було перевищено вдвічі-всемеро.

Про це повідомляють в  Центральній геофізичній обсерваторії ім. Бориса Срезневського.

Зазначається, що порівняно з попереднім тижнем, рівень забруднення повітря формальдегідом та діоксидом азоту дещо знизився, діоксидом сірки – підвищився, іншими домішками – майже не змінився.

Найгіршу ситуацію із шкідливими речовинами в повітрі було зафіксовано на вулицях Каунаській та Інженера Бородіна, на площі Перемоги. Там було у 5,5-7,2 раза перевищено діоксиду азоту. Також перевищення у 4-4,8 раза фіксували на Бессарабській площі, проспекті Перемоги, бульварах Лесі Українки та Вацлава Гавела; у 3,1-3,9 раза – на усіх інших постах. Водночас на проспекті Науки перевищень не спостерігалось.

Також повідомляють про таке забруднення повітря в Києві:

  • діоксиду сірки – у 3,6-3,9 раза – на Бессарабській площі, вулицях Каунаській, Інженера Бородіна, площі Перемоги, Оболонському проспекті; у 2,3-3,4 раза – на інших постах спостережень, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не спостерігалось;
  • формальдегіду – у 2-2,2 раза – на проспекті Перемоги, площах Бессарабській і Перемоги, вулицях Олександра Довженка та Каунаській; у 1,4-1,8 раза – на інших постах спостережень, крім проспекту Науки;
  • завислих речовин (пилу) – у 1,1-1,2 раза на Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин).

Нагадаємо, у зв'язку із забрудненим повітрям фахівці радять, зокрема, обмежити перебування на відкритому повітрі; тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. Під час відкриття вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати; ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря.

Як погана екологія впливає на шанс заразитися вірусами й де відстежити якість повітря

Як погана екологія впливає на шанс заразитися вірусами й де відстежити якість повітря

Повʼязані теми:

Наступна публікація