У Києві провели акцію "В'язні Кремля". На Софійській площі встановили 87 капканів

У Києві провели акцію "В'язні Кремля". На Софійській площі встановили 87 капканів

Фото: скриншот з відео

На кожному капкані - табличка російською "Сделано в Кремле".

У центрі Києва провели акцію з назвою "В'язні Кремля". Це чергова спроба активістів, правозахисників і рідних політв'язнів привернути увагу до їхнього звільнення з російського полону. На захід з анексованого півострова приїхали дружини і мами кримських татар, яких серед політв'язнів більшість - близько 70, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Просто посеред порожньої Софійської площі – 87 залізних капканів. На кожному капкані - табличка російською "Сделано в Кремле". Майже в кожному взуття чи одяг - як символ того, що в кремлівський капкан може потратити будь-яка людина, в будь-який момент.

На акцію збираються вже звільнені колишні політв'язні, правозахисники і рідні тих, хто вже не рік перебуває в російському полоні. Айше Асанова приїхала з Бахчисарая. Її чоловіка Марлена - в Криму заарештували два роки тому.

 Марлен Асанов був шкільним учителем, викладав кримськотатарську і турецьку мови. Він також відкрив у Бахчисараї караван-сарай -  етнографічне кафе, де ознайомлював туристів з історією і культурою свого народу. Після окупації півострова Марлен став іще й волонтером, який приїжджав і знімав на відео незаконні обшуки в кримських татар і передавав передачі політв'язням у слідчі ізолятори. ФСБ назвала Асанова терористом, який готував захоплення влади. Для Асанова російські слідчі і прокурори вимагають пожиттєвого ув'язнення.

Капкани на Софійській площі: у Києві привертали увагу до досі полонених Росією українців

Капкани на Софійській площі: у Києві привертали увагу до досі полонених Росією українців

Поміж капканами організатори встановили інформаційний щит. Спершу на ньому було написано, що в російських катівнях нині 86-ть політв'язнів. Але посеред акції цю цифру змінюють - на 87, бо минулого тижня в Криму російські силовики захопили українського патріота Олега Приходька. Він роками не знімав із власного будинку синьо-жовтий прапор. Звинуватили його в організації теракту і заарештували поки що на два місяці.

Рідні всіх полонених чекають на можливий обмін, адже останній етап звільнення дав їм надію і на повернення своїх.

Кореспондентка ТСН Мар'яна Бухан. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація