У Києві примусово зняли банери з символікою "Слуги народу"

У Києві примусово зняли банери з символікою "Слуги народу"

У пропрезидентській партії кажуть про самозванців.

У центрі столиці демонтували одразу два гіганські політичні банери. Власник одного з них намагався використовувати символіку партії "Слуга народу", а на іншому нібито не було агітації і власник нічого протизаконного не робив, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чоловік запевняв, що таким чином лише хотів подякувати президенту. "Іншими словами: Володимире Олександровичу, не зупиняйтеся", - пояснив Олександр Порядін.

У центрі столиці демонтували одразу два політичні банери

У центрі столиці демонтували одразу два політичні банери

У пропрезидентській партії ж називають того, хто повісив агітаційний борд, самозванцем, який вирішив під символікою президенської партії пропіаритись. А інший банер вважають провокацією. "Це невідома для мене людина, я взагалі не розумію, хто це. Він ніколи не був у "Зе-команді". Бояться не виграти і створюють такі провокації, аби відтягнути в нас голоси", - каже довірена особа кандидата в депутати Олександр Кузняк.

Також напередодні правоохоронці на Білоцерківщині оголосили підозру у перешкоджанні здійснення виборчого права кандидату у нардепи, який використовував символіку іншої партії.

Як відомо, на дострокових парламентських виборах в Україні активно використовується технологія двійників. Зокрема, найбільше кандидати незаконно використовують символіку партії "Слуга народу" або є повними тезками чинних нардепів за мажоритарними округами. Детальніше про це у матеріалі - Атака клонів: які двійники і на яких округах заполонили мажоритарку на виборах до Ради.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить "Поліграфічний комбінат "Україна". Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, аби бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян і там буде визначена реєстрація в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація