У Києві презентують базу даних борців за незалежність України

У Києві презентують базу даних борців за незалежність України

Фото: із соцмереж

Масштабний генеалогічний проєкт "Імена самостійної України" присвячено учасникам українського визвольного руху.

У Києві презентують базу даних борців за незалежність України

Проєкт є базою даних про вояків Військ Центральної ради, Армії Української держави, Галицької армії та Армії Української народної республіки.

Про це пише "Вечірній Київ".

Робота над проєктом тривала понад 10 років на території шести різних держав. Благодійний фонд «Героїка» опрацював документи з українських, чеських, американських та польських архівів, що містять інформацію про особовий склад українських військових формувань 1917-1924 рр. Були досліджені діаспорні періодичні видання та сфотографовано понад 13 тисяч поховань українських емігрантів у США, Канаді, Польщі, Німеччині та Чехії. Обробка та співставлення одержаних відомостей дозволили сформувати інтерактивну базу даних на 11 800 осіб.

Кожен охочий зможе безкоштовно і миттєво перевірити інформацію про своїх пращурів, аби підтвердити здогади про їхню службу в українських військах протягом 1917-1924 рр.

"Збройна боротьба за державну незалежність України за радянських часів була абсолютним табу для вивчення та обговорення, навіть у родинному колі. Отже, досить часто українці просто не здогадуються про те, що їх пращур воював зі зброєю у руках за незалежність України. Мета нашого проєкту – допомогти українцям дізнатися більше про долі своїх рідних і близьких", – пояснює засновник проєкту та керівник благодійного фонду "Героїка" Павло Подобєд.

Користувач може здійснювати пошук розшукуваної особи за прізвищем та одержати інформацію про:

1. військовий ранг та займану посаду;

2. дату та місце народження;

3. коротку біографічну довідку;

4. обставини смерті;

5. дату та місце поховання;

6. фото особи;

7. копії документів;

8. фото місця поховання.

"Ми не ставили собі на меті створити електронну енциклопедію чи зібрати до купи біографії із довідників. Ви не знайдете на нашому сайті розлогих життєписів. Наш проєкт орієнтований не на військових істориків, а на українців, які прагнуть дослідити власний родовід. Відтак ми надаємо перевагу коротким біографічним довідкам, які дають найважливішу інформацію про розшукувану людину", – розповідає Юрій Яворський, член правління фонду "Героїка".

Запуск проєкту «Імена самостійної України» відбудеться 19 серпня о 13:00 у форматі онлайн презентації за участі розробників. Модератор заходу – український журналіст Вахтанг Кіпіані.

Нагадаємо, у Києві оцифрують архівні книги РАГСів 1925-1936 років. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація