Тут зібрані експонати зі США, Канади, Великої Британії, Швеції та Польщі.
Державний Музей науки в Києві прийняв перших відвідувачів 24 вересня. Екскурсії поки проводять в тестовому режимі. В музеї можна познайомитися з науковими відкриттями, дослідженнями та новими технологіями, що стосуються повсякденного життя. До 2 жовтня музей безкоштовно приймає за три групи в день, які попередньо реєструвалися.
Про це повідомляють 28 вересня в Міністерстві освіти і науки України.
Тут зібрані експонати зі США, Канади, ВеликоЇ Британії, Швеції та Польщі. В зоні "Дивна матерія" з Канади можна вивчити властивості матеріалів і позапускати кулею для боулінгу в скло.
Також тут можна власноруч зібрати міст Леонардо да Вінчі, запустити блискавки в котушці Тесли, дослідити, як з піску створюють мікрочіпи.
У виставковому просторі на відвідувачів чекають також:
- двометрова голограма з Великої Британії – у світі таких лише дві;
- велосипед на квадратних колесах з Музею математики в Нью-Йорку;
- інтерактивний стіл з 3D-моделлю людського тіла, привезений зі Швеції.
Після оновлення павільйону навіть дах площею 400 кв. м став повноцінним експонатом – правильні відповіді відвідувачів на запитання тестів змінюють його колір.
Відвідувачам пропонують розгадати оптичну ілюзію, яку спеціально для Музею науки створив професор Техаського університету Девід Новік. Також – доторкнутися до 60-кілограмового кристала і створити вулкан в інтерактивній пісочниці.
Музей науки Малої академії наук України розмістили у павільйоні №23 "Наука" на ВДНГ в Києві. Щоб потрапити на тестову екскурсію, була відкрита попередня реєстрація. А через велику кількість охочих для сімейних груп навіть провели розіграш відвідувань.
"Ми вчора потрапили на екскурсію. І діти, і дорослі в захваті", "Ви круті. Відвідали вчора всією сім'єю. Прийду ще сама, без дітей. Дуже цікаво", - пишуть про свої враження перші відвідувачі на сторінці музею у Facebook.
Почати продаж квитків на сайті музею обіцяють з 2 жовтня. Для груп школярів вхід коштуватиме 50 гривень з одного, а стандартний квиток – 100 гривень. Безкоштовно пускатимуть людей з інвалідністю 1 і 2 групи, а також дітей, чиї батьки загинули під час військових дій на сході України.
Зазначимо, на території музею діють карантинні правила: вхід в масках, обмеження кількості відвідувачів, дезінфекція експонатів та інших поверхонь.
Нагадаємо, що активісти, вчені й художники планують відновити аварійний будинок Сікорського в Києві і зробити в ньому музей авіації Museum Sikor Sky.