У Києві почали професійно вчити сліпих дітей музиці

У Києві почали професійно вчити сліпих дітей музиці

Фото: ТСН

Ноти взявся виробляти один із викладачів музичної школи.

У музичній школі в Києві почали професійно вчити сліпих дітей, бо раніше ті мелодії сприймали на слух, а студіювати теорію не могли. Для цього потрібні ноти Брайля, яких в Україні не друкують, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тепер ситуація виправлена, і талановиті сліпі дітки можуть повноцінно навчатися улюбленій справі. Ноти Брайля обов’язкові для навчання теорії, без якої не станеш професіоналом. Їх викладач та директор музичної школи виготовляє сам – програмою переводить звичайні ноти в ноти Брайля, а потім набиває вручну. Фахівець каже, що поки іншого шляху виходу із ситуації просто не бачить.

Так само роблять уже 26 років у Харкові, де зараз професійно вчаться музики 120 дітей із вадами зору. Її вихованці побували в Києві з концертом, сходили на екскурсії. Оплески після виступу – особлива радість для юних музикантів. Вони зізнаються, що музика – їхній чи не єдиний шанс улаштуватися в житті. Діти не просять жалості до себе – лише допомоги від тих, хто за посадою мав би допомогти їм використати шанс на здобуття фаху.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

У музичній школі у Києві почали професійно вчити сліпих дітей

У музичній школі у Києві почали професійно вчити сліпих дітей

Повʼязані теми:

Наступна публікація