У Києві почали продавати перші херсонські кавуни

У Києві почали продавати перші херсонські кавуни

Фото: pixabay.com

Ціни почали активно знижуватися.

У Києві вже можна купити перші ранні кавуни з Херсонщини.

Ціни на кавуни почали стрімко знижуватися. Якщо найперші ягоди фермери продавали за 15 грн за кілограм, то вартість у суботу, 22 червня, вже була вдвічі нижчою – 7 грн за кілограм. Окремі виробники опустили ціну навіть до 5 грн. Про це повідомляє видання EastFruit.

"Основною проблемою при реалізації раннього кавуна в Україні є недовіра до нього споживачів. Тому нерідко, при збільшенні обсягів виробництва ранніх сортів кавуна, ціни на нього знижуються дуже швидко, тому що багато хто побоюється підвищеного рівня нітратів у цій ранній ягоді. Насправді, рівень нітратів у кавунах ніде, крім пострадянського простору, ніхто не контролює, тому що вважається, що навіть теоретично це не може представляти небезпеку для споживача", - говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Він зазначив, що "дуже часто отруєння при споживанні кавунів пов'язані зовсім не з нітратами, а з тим, що цей великий плід просто забувають ретельно помити. Але ж до кавуна традиційно торкається дуже багато людей: і тих, хто вибирає собі продукт в роздробі, і тих, хто його збирав, завантажував, розвантажував і т.п. Крім того, кавун дозріває, лежачи на ґрунті, і він є одним з найбрудніших фруктів зовні, але, в абсолютній більшості випадків абсолютно безпечним всередині. Але не потрібно забувати ретельно вимити його поверхню і руки до початку розрізання кавуна".

Нині в мережах супермаркетів імпортні кавуни продають за 30-50 грн/кг. А ось суперранні українські кавуни пропонують за 100 грн/кг. За кілька днів ціни мають впасти в кілька разів. Уже в понеділок оптова ціна має опуститися до 15-20 грн/кг і ще знизиться до кінця наступного тижня.

За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на кавуни в Європі нині істотно вищі, ніж в Україні. Наприклад, зараз завершується сезон експорту іспанського кавуна, який продається по 40-50 центів США (близько 13 грн) за кг в Іспанії. Оптові ж ціни на нього в Німеччині і Великобританії набагато вищі.

Україна також розпочинає цьогорічний експорт кавунів.

"Наступного тижня перші партії херсонських кавунів будуть доставлені до Польщі. Таким чином експортний сезон по кавуну для України можна буде вважати відкритим. Проте, системного експорту кавуна з України поки що практично не існує, тому прогнози експорту на весь сезон давати дуже складно. Уже два роки поспіль експорту з України заважають несприятливі погодні умови, проте і кавуна спеціально для експорту не вирощують. Український експорт кавуна - це спотова торгівля і вивезення надлишків. Якщо ж внутрішні ціни високі, то про експорт виробники одразу забувають", - резюмує Ярмак.

З огляду на рівень цін на кавуни в Європі, українські ягоди цілком можуть конкурувати на ринках ЄС, поки що лише за ціною.

Херсонські кавуни та вінницькі яблука: який вигляд має карта найсмачніших українських продуктів

Херсонські кавуни та вінницькі яблука: який вигляд має карта найсмачніших українських продуктів

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація