У Києві планують ввести мораторій на забудову в центрі

У Києві планують ввести мораторій на забудову в центрі

Фото: Facebook/Київська міська адміністрація

Передбачається також заборона реконструкції будівель зі зміною геометричних параметрів.

У Києві планують ввести тимчасовий мораторій на забудову в центральній частині столиці.

Передбачається також заборона реконструкції будівель зі зміною геометричних параметрів.

Про це йдеться у повідомленні Київської міської ради.

Ініціатором проєкту рішення став депутат Київської міської ради, перший заступник голови Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Григорій Маленко. Співавторами проєкту рішення виступили заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко та депутатка Київської міської ради, секретарка Постійної комісії з питань екологічної політики Євгенія Кулеба.

Як зазначив Григорій Маленко, центральна частина Києва є туристичним обличчям столиці, місцем концентрації історичного надбання та економічної діяльності.

"Безконтрольна житлова забудова центру призведе до знищення історичного ареалу, значного погіршення життєвого середовища, надмірного ущільнення забудови, перевантаження інфраструктури та зменшення рівня туристичної привабливості Києва. Тому ми подали проєкт рішення з наступною пропозицію. До того, як буде затверджено новий Генеральний план міста, ввести повну заборону-мораторій на здійснення будь-яких будівельних робіт з будівництва нового житла в центральній частині Києва. Місто, нарешті, має почати жити цивілізовано та планувати свій розвиток", – наголосив Григорій Маленко.

За словами депутатки Євгенії Кулеби, проєктом рішення передбачається також і заборона на здійснення робіт з реконструкції будівель зі зміною геометричних параметрів.

Водночас уточнюється, що мораторій на здійснення підготовчих та будівельних робіт щодо будівництва (нового будівництва, реконструкції) у межах центральної планувальної зони міста Києва не поширюється на проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель і споруд у межах геометричних параметрів будівель.

"Надалі буде дозволено проводити будівництво, реконструкцію об’єктів інженерної, транспортної та соціальної інфраструктури", – зазначила Кулеба.

Нагадаємо, кияни захистили будівлю "Квіти України". Шевченківський районний суд наклав арешт на будь-які дії з модерністською пам'яткою у середмісті столиці.

Повʼязані теми:

Наступна публікація