У метро пускатимуть лише в масці.
У Києві запрацювало метро після 68 днів перерви. Міський голова Києва Віталій Кличко таки переконав уряд відкрити підземку вже сьогодні, 25 травня. На це в нього були свої аргументи. "У місті відбувається транспортний колапс", - заявив мер.
Про це розповіли у Сніданку з 1+1.
Натомість українська епідеміологиня, професорка Алла Мироненко шокувала українців, що закриття підземки можна було уникнути. "Метро можна було взагалі не закривати. Ми фактично єдина країна, яка закрила метро. В Нью-Йорку ненадовго закривали метро. Коли в нас закрили, я сказала: Навіщо? Вдягніть на людей маски", - наголосила вірусологиня.
Маски і миті руки, на думку фахівця, роблять метро безпечним. Після двох місяців запустили метро й в Україні. Підземка запрацювала у звичному режимі, але і з новими правилами. Температуру на вході не мірятимуть, щоб не збирати натовп. Але контролюватимуть, щоб всі пасажири заходили в масках.
"Ми будемо контролювати на вході разом з поліцією. Якщо будуть пасажири, в яких будуть явні ознаки респіраторних захворювань, ми будемо їх зупиняти, проводити термометрію", - каже речниця столичного метрополітену Наталія Макогон.
Оновився інтер’єр метрополітену. Тепер на підлозі спеціальні наліпки. Вони нагадують і допомагають тримати дистанцію. "Якщо ви бачите, що йде багато людей, постарайтеся не долучатися до цього натовпу. Знову ж таки - краще трохи пізніше, ви поїдете. Ми запускаємось в максимальному графіку. Щоб перевезти всіх людей, особливо в години пік. хвилина тридцять буде інтервал", - наголосила Наталія Макогон.
Дезінфікувати вагони будуть перед виходом на маршрут, а всі поверхні в підземці - декілька разів на день. Якщо у вестибюлі станцій збиратимуться натовпи, то пасажиропотік регулюватимуть. "Можуть закриватися одні двері, двоє дверей. Пасажири на поверхні можуть розсередитись. Це безпечніше, ніж натовп людей всередині, в замкненому просторі", - каже Наталія Макогон.
Важливо, що тепер метро працює без жетонів. Відповідно черг біля кас теж не повинно бути. Увійти до підземки можна із маскою та таким електронним квитком, або ж зеленою карткою метро, безконтактно телефоном або одноразовим QR-кодом. Ще місяць можна використати раніше придбані жетони зеленого кольору. У підземці радять, підготуватися до поїздки заздалегідь. Поповнити картки онлайн, згенерувати QR-коди у смартфоні, щоб не поповнювати картку в останній момент і не створювати черги.