У Києві удвічі підвищують тариф на утримання будинків: що це означає і скільки доведеться платити

У Києві удвічі підвищують тариф на утримання будинків: що це означає і скільки доведеться платити

Фото: Київенерго

У КМДА розповіли, чому від серпня в квитанціях киян будуть вищі тарифи.

Підвищені в 1,5-2 рази тарифи на послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій введуть в Києві від 1 липня, відповідно платіжки з урахуванням цього кияни отримають в серпні.

Про це на прес-брифінгу 17 червня повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає УНІАН.

"У Києві планується коригування тарифів від 1 липня. Тариф, який від 2010-2011 років був незмінним на рівні 3 грн в середньому за 1 кв. м, зараз змінено на 5,8 грн за 1 кв. м. Тобто ми говоримо фактично про підвищення у 1,5-2 рази", – сказав Пантелеєв.

Він також додав, що протягом останніх двох років влада міста отримувала звернення комунальних підприємств, які виконують функції з утримання будинків та прибудинкових територій, з проханням скоригувати тарифи. 

За словами Пантелеєва, влада тривалий час відмовляла підприємствам, розуміючи, що є межа платоспроможності людей через підвищенням тарифів на інші комунальні послуги, зокрема, теплопостачання, гарячу воду, електрику тощо.

"Зараз ситуація більш-менш стабілізувалася, і ми вимушені йти на підвищення, щоб забезпечити стабільну роботу підприємств", – заявив заступник голови КМДА. Пантелеєв додав, що підвищення тарифів дозволить не тільки зберегти штат працівників галузі, але й покращити якість послуг з прибирання. Він зауважив, що залишаються пільгові механізми розрахунку: у разі сплати до 20 числа, діє пільговий тариф, що нижче на 10%.

Кияни платитимуть більше за роботу комунальних сантехніків, електриків та двірників

Кияни платитимуть більше за роботу комунальних сантехніків, електриків та двірників

Радник першого заступника голови КМДА з питань цінової політики Василь Яструбинський, своєю чергою, звернув увагу на те, що комерційні компанії, які обслуговують житлові будинки і надають аналогічні послуги, плавно піднімали тарифи, у деяких вони вже становлять близько 10 грн за 1 кв. м, а комунальні підприємства 4 останні роки тільки зараз отримали дозвіл для їхнього підвищення.

Як пояснив Пантелеєв, тарифи не піднімали, бо були провали з оплатою комунальних послуг за опалення та гарячу воду, а коригування тарифів на прибирання викликало обурення людей.

За інформацією Яструбинського, в Києві більше 11 тис. будинків житлового фонду. Нині влада затвердила тарифи для 8327 будинків, які перебувають у комунальній власності (решта будинків – іншої форми власності). Він повідомив, що для 63 будинків тариф до 3-х грн залишається.

"Це, як правило, будинки, де послуги надаються мінімальні, через те що це або колишні бараки, або невеличкі будинки, де відсутні і ліфти, і прибудинкові території, і в деяких випадках практично і комунікації", – додав Яструбинський.

"Основна частина будинків в нас потрапляє в проміжок від 5 до 6-7 грн. Це практично 72% будинків. Від 7 до 8 грн тариф матимуть всього 600 будинків. І є кілька будинків – це 95 – де тариф становить від 8 грн. Це, як правило, гуртожитки, бо там дуже великі витрати на утримання, або будинки, які випадають із загальної схеми витрат на їх утримання. Тобто основна маса тарифів лягла від 5 до 7 грн. І середній тариф 5 грн 85 коп. – це якщо сплачувати до 20-го числа. Хто буде сплачувати пізніше – у тих тарифи будуть вищими на 10%", – пояснив радник.

Нагадаємо, рівень вчасної сплати за комунальні послуги в Україні за перший квартал цього року становить 85,3%. За перші три місяці за житлово-комунальні послуги нарахували 33,5 млрд грн, а населення сплатило 28,6 млрд грн. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація