У Києві під час ранкової пробіжки пропонують перевіритися на гепатит, ВІЛ та сифіліс

У Києві під час ранкової пробіжки пропонують перевіритися на гепатит, ВІЛ та сифіліс

Фото: pixabay

Після тестування можна буде отримати консультацію лікаря.

У суботу, 31 липня, у Києві на Трухановому острові відбудеться ранковий забіг, присвячений Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами та спрямований на збільшення обізнаності серед населення щодо даної хвороби. Про це повідомили на Facebook-сторінці Центру громадського здоров’я.

Ранковий забіг на 5 км розпочнеться о 10.00 і проходитиме під гаслом “Біжи — гепатит переможи!”. Учасники пробіжки матимуть можливість безоплатно пройти тестування на вірусний гепатит В та С, ВІЛ та сифіліс.

“Тестування проводиться соціальними та медичними працівниками в спеціальних наметах із дотриманням конфіденційності. Результат тесту буде відомий за 15 хвилин”, - зауважили в ЦГЗ.

При потребі після тестування можна буде проконсультуватися із лікарем.

“Приходьте на забіг, біжіть разом із нами, щоб перемогти гепатити, а також тестуйтеся, щоб дізнатися свій статус”, - закликають медики. 

Нагадаємо, усіх новонароджених в Україні перевірятимуть на рідкісні захворювання вже з 1 січня. Скринінг буде проводиться в 5-ти регіональних центрах неонатального скринінгу, плюс референс-лабораторія буде в Охматдиті.

Повʼязані теми:

Наступна публікація