У Києві персонал лікарні, яка приймає коронавірусних пацієнтів, влаштував бунт через оплату праці

У Києві персонал лікарні, яка приймає коронавірусних пацієнтів, влаштував бунт через оплату праці

Медики стверджують, що обіцяних надбавок у повному обсязі ніхто не отримав, керівництво лікарні спростовує.

Медичний персонал інфекційного відділення Клінічної лікарні №9 улаштував бунт - лікарі, медсестри та санітари вимагали пояснити, чому роботи стало значно більше, а виплати або не отримали взагалі, або одержали значно менше обіцяного. Акцію протесту проводили всередині самої лікарні, бо покинути переповнене відділення не можуть, йдеться у ТСН.16:45.

Звичайна зміна у інфекційній реанімації київської клінічної лікарні №9. Сьогоднішній ранок спокійний, але частіше за все лікар не має змоги по кілька годин зняти з себе спецзахист.

За роботу в таких умовах лікар, медсестра чи санітарка отримує значно менше, аніж касир, охоронець чи продавець в супермаркеті. Тим часом у відділенні назріває бунт - обурюється реанімація, катастрофічний дефіцит персоналу.

"Їх не турбує, що ми працюємо добу через добу, їх це взагалі ніяк не турбує", - каже медик.

"В мене перепрацьовано 120 годин за рапортом і мені їх не оплатять", - обурюється інша медпрацівниця.

До протесту приєднується все інфекційне відділення - медики валяться з ніг, а отримують копійки.

"От позавчора я робила одна на два поверхи, шістьом важкохворих, кисневі подушки, 18 крапельниць. Це дуже важко. Авансу отримала 2 тисячі", - скаржиться медсестра.

Пів сотні людей рушають  до головного лікаря дізнатись, де їхні 300% надбавок. Головний лікар відразу переконує - все в порядку. Медики обурюються  - їм обіцяли у березні 9 окладів, а прийшло тільки 6. Економіст пояснює - просто проіндексували не весь місяць, а лише від 12 березня, коли офіційно оголосили про епідемію.

Мізерні виплати: медпрацівники київської клінічної лікарні №9 влаштували бунт

Мізерні виплати: медпрацівники київської клінічної лікарні №9 влаштували бунт

Найскладніше з виплатами за квітень та травень - головний лікар переконує, що підписали договір з національною службою здоров’я. В національній службі обіцяють - надбавку дадуть, але за тими розрахунками, які ще лише має прислати лікарня.

"Якщо певні речі не враховані і колектив з цим не погоджується, то це питання до головного лікаря і, можливо, перегляду колективного договору", - кажуть у службі.

Чи отримають вони надбавки за свої перепрацювання, медики так і не зрозуміли. З кабінету головного лікаря виходять розчаровані. Страйкувати цим людям закон забороняє. А от звільнятися - ні. І медики до цього готові. Кажуть - не ті це гроші, щоб за них триматися.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація