У Києві пацієнтів Інституту раку "зваблюють" на лікування онкології грибами за десятки тисяч гривень

У Києві пацієнтів Інституту раку "зваблюють" на лікування онкології грибами за десятки тисяч гривень

Фото: visualhunt.com

Схеми діяльності ділків нагадують шахрайські, але буквою закону все нібито легально.

Гриби вилікують рак – такі оголошення з номерами телефонів та адресою регулярно з’являються на асфальті біля Інституту раку, а газети з рекламою грибної терапії поширюють у приміщеннях корпусів. Насправді ж такі препарати не мають жодної доказової ефективності, а онкохворим загрожують втратою дорогоцінного часу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За рекламою приховується пропозиція вартістю в тисячі гривень – вилікувати рак на будь-якій стадії, але тривалість курсу перевищуватиме рік. Засновниця спільноти допомоги онкопацієнтам Ніна демонструє своє листування з консультантом центру, який своєю рекламою грибної терапії заполонив інститут. "Вони ходять по корпусах і розкладають повсюду цю газету, а також роздають її в руки людям", - каже вона. Неодноразово жінці доводилося і замальовувати промовисті написи на асфальті.

Наслідки народної медицини: чим може обернутися лікування раку за допомогою грибної терапії

Наслідки народної медицини: чим може обернутися лікування раку за допомогою грибної терапії

Так званий офіс – це звичайна квартира за квартал від інституту. Поки керівник їде, з журналістами спілкується лікар, який запевняє, що все офіційно: "У нас є ліцензія". Однак навіть не може назвати, хто ці ліцензії видає, і це не дивно, бо згодом з’ясовується, що ліцензії немає, бо вона "не потрібна для цих видів діяльності". "Ми не лікуємо рак. Є вторинна профілактика і первинна. Для профілактики не потрібна ліцензія", - пояснюють у центрі. Однак кілька днів до того журналісти навідувалися до центру без телекамер із легендою про нібито хворого на рак дідуся. Якому без жодного огляду виписали препарат у кількості вісім флаконів на місяць – його вартість склала більше 10 тисяч гривень.

Торік МОЗ підготувало законопроект, який скасовує видачу дозволів на заняття народною медициною. "Станом на сьогодні справа в руках народних депутатів", - констатує речник МОЗ Олександр Ябчанка. Найбільша шкода від такого лікування – втрата дорогоцінного часу на порятунок. "У нас, на жаль, бачили тільки негативні наслідки, коли людей нам привозять після проблем у важкому стані, іноді вже неможливо допомогти", - пояснює онкохірург Андрій Лукашенко. Так сталося з Тетяною – замість традиційного лікування вона спробувала десятки інших методів, і лише після цього звернулася до лікарів. "На момент, коли я прийшла в Інститут раку, я важила 50 кілограм при моїх 85. Я вже ледве ходила. Я настільки була слабка, що мене вже під руки несли. У мене вже була четверта стадія з метастазами в усіх органах. Дуже багато часу було витрачено даремно", - каже жінка. Завдяки хіміотерапії вона здолала хворобу за півроку, і тепер навіть думати боїться про те, що було б, якби вона не припинила ковтати порожні пігулки.

Кореспондент ТСН Інна Лебеденко

Повʼязані теми:

Наступна публікація