У Києві оголосили перший рівень небезпечності через ожеледицю
Киян попередили про небезпеку на дорогах.
© pixabay.com
У Києві очікується ожеледь, на дорогах ожеледиця, пориви вітру 15-18 м/с.
На 10 грудня оголошується І рівень небезпечності, жовтий.
Про це попередили в Українському гідрометцентрі.
Із метою попередження травматизму та уникнення аварійних ситуацій, Департамент муніципальної безпеки закликає киян бути обережними, пересуваючись містом, і рекомендують дотримуватись порад під час ожеледиці.
Поради водіям під час ожеледиці:
потрібно дотримуватися швидкісного режиму, дистанції та відмовитися від ризикованих маневрувань, які за несприятливих погодних умов можуть привести до створення аварійних ситуацій;
у разі наближення до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму;
не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманні ліхтарі;
в умовах погіршення погодних умов із інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами.
Поради пішоходам:
ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, та ступайте на всю підошву;
не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу;
у разі порушення рівноваги під час ходьби в ожеледицю – спробуйте швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;
якщо падіння не уникнути – напружте м’язи, згрупуйтесь, а доторкнувшись до землі спробуйте перекотитись, удар, спрямований на вас зменшить свою силу;
будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;
враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази;
обходьте металеві кришки люків – як правило, вони покриті льодом.
Нагадаємо, раніше кліматологиня Олена Донич розповіла, якою буде зима у Києві. За її словами, зима може бути теплою і безсніжною.