У Києві одну з вулиць назвали на честь американського сенатора Джона Маккейна

У Києві одну з вулиць назвали на честь американського сенатора Джона Маккейна

Перейменували вулицю Івана Кудрі на Печерську.

Київрада підтримала перейменування вулиці Івана Кудрі на Джона Маккейна, повідомляють на сайті міської ради.

Рішення перейменувати вулицю на столичному Печерську підтримав 71 депутат. У вересні змінити назву просив президент Петро Порошенко. "Маккейн активно відстоював інтереси України та підтримував наше прагнення  жити в сучасній, демократичній державі. Він неодноразово бував на фронті", - розповів заступник міського голови, секретар Київради Володимир Прокопів. Натомість Кудря – радянський розвідник, керівник розвідувально-диверсійної групи в Києві під час Другої світової війни.

Крім того, раніше громадські активісти розмістили електронну петицію з пропозицією вшанувати ім’я Джона Маккейна в столичній топоніміці. Ініціативу також підтримала родина американського політика. Київрада отримала офіційного листа від дружини сенатора Сінді Маккейн.

Нагадаємо, американський сенатор-республіканець Джон Маккейн помер на 82-му році життя 25 серпня 2018 року. Його шість разів обирали сенатором. Він служив у В'єтнамі, був полоні 5,5 років, очолював оборонний комітет США, двічі балотувався в президенти. від республіканців. Маккейн відвідував Київ у дні Революції Гідності та висловлював велику симпатію до України та українського народу. У 2017 році лікарі виявили в Маккейна пухлину мозку, але після лікування він навіть повернувся на роботу в Сенат. 

Світ прощається із Джоном Маккейном

Світ прощається із Джоном Маккейном

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація