У Києві обрали найкращі пляжі та вручили їм міжнародну відзнаку

Наразі на столичних пляжах працюють 120 рятувальників, встановлені рятувальні вишки та медпункти.

Вперше три столичні пляжі отримали престижну міжнародну відзнаку "Блакитний прапор".

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час інспекції роботи пляжів столиці.

Відзнаку отримали пляж "Дитячий", "Золотий" та "Пуща-Водиця".

Зазначається, що рішення ухвалює незалежне міжнародне журі щодо відповідності пляжів 33-ом критеріям, що стосуються екологічної освіти та інформації, якості води, екологічного менеджменту, безпеки і послуг тощо. Такий екологічний сертифікат видається пляжам Європи, Карибських островів, а також – Нової Зеландії, Канади, Африки. В Україні такі сертифікати отримали 10 пляжів з яких 3 саме в столиці.

"Сьогодні ми підняли прапор на одному з пляжів - "Дитячому". Якщо такий прапор є на пляжі - це значить, що він відповідає критеріям якості води та безпеки за міжнародними нормами. І це означає, що Київ розвивається і рухається в правильному напрямку", – наголосив Віталій Кличко.  

Мер також перевірив ситуацію на комунальних пляжах та їхню готовність до пляжного сезону.

"Багато киян приходять на пляж, щоб відпочити. І кожен повинен бути впевнений, що на столичних пляжах комфортно, чисто і безпечно", – сказав мер.

За його словами, дуже важливою є чистота піску на пляжах і для прибирання місто закупило 4 сучасні піскоприбиральних машини, які просіюють пісок та збирають сміття.

Крім того, додав мер столиці, значна увага приділяється безпеці на воді. Кличко нагадав, що наразі на столичних пляжах працюють 120 рятувальників, встановлені рятувальні вишки та медпункти.

"Пляжний патруль працює ефективно. Ми дуже задоволені роботою рятувальників. Хочу подякувати всім хлопцям та дівчатам, які тут працюють", – сказав глава столиці.

Мер Києва також підкреслив, що загалом на пляжах облаштований 21 рятувальний пост, придбано 4 модульні туалети, відремонтовано 9 вбиралень, встановлено 11 дитячих майданчиків, 39 душових, 47 питних фонтанів, облаштовано 8 велосипедних парковок.

"Нині комунальні пляжі виглядають зовсім по-іншому, ніж декілька років тому. І ми працюємо над тим, щоб підвищити комфорт і вигляд столичних комунальних пляжів", – додав мер.

Він також наголосив, що завдання столичної влади – забезпечити  відпочинок на пляжах якісним сервісом, у тому числі й для людей з особливими потребами.

"Цього року ми закупили 5 крісел-амфібій, які пристосовані для маломобільних киян", – сказав Кличко.

Нагадаємо, в Одеській області жоден пляж не отримав спеціальний паспорт, який видають рятувальники після перевірки. Про це повідомив в.о. начальника відділу техногенної безпеки ДСНС в Одеській області Богдан Хворостенко. 

Зокрема, в Арцизькому, Балтському, Подільському, Роздільнянському, Захарівському, Ширяївському і низці інших районів Одеської області не передбачили місця для купання.

При цьому з 56 пляжів Одеси паспорти отримали тільки 23, хоча сезон стартував ще 1 травня. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація